Speciální kočárek pro postiženého Nikolase

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální sportovní kočárek; dar zajišťuje BENECYKL, s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Pavlína  Kovářová
Patron příběhu

Mgr. Pavlína Kovářová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S Nikolasem a jeho maminkou spolupracuji od roku 2016 v rámci služby rané péče. Pravidelně za nimi dojíždím do domácího prostředí a provázím je náročnou životní situací. Nikolas je statný kluk, který se samostatně nepohybuje a potřebuje se vším pomoci. Sám se nenají, nosí plenky, nekomunikuje. Své potřeby dává najevo jen pomocí několika zvuků. Maminka se o něj velmi dobře stará, protože je na něj ale sama, není to pro ni vůbec snadné. Péči o syna by jí velmi usnadnil speciální polohovatelný kočárek, ve kterém se Nikolas bude cítit dobře a bezpečně. Oproti běžnému kočárku by s ním maminka mohla vyrazit i do přírody, kam se se starým kočárkem zatím vydávat nemohou. Protože si však nemůže tak drahou pomůcku finančně dovolit, rozhodla se požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 54,650 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Nikolase, který se i přes svůj hendikep nepřestává usmívat

Čtyřletý Nikolas se pere s řadou zdravotních problémů, které před třemi lety odstartovala epilepsie. Později, po absolvování kolečka různých vyšetření, se bohužel ukázalo, že má poškozenou pravou mozkovou hemisféru, která způsobuje těžkou mentální retardaci. K tomu se přidala svalová ochablost, kvůli níž Nikolas nedokáže ovládat své končetiny.

Slyšet něco takového je pro rodiče obrovskou ránou. Maminka si však od začátku byla jistá tím, že udělá všechno pro to, aby žil Nikolas život plný radosti. A daří se jí to. Nikolas je dnes velký kluk, který se umí upřímně radovat. Sice nechodí, nemluví a jí jen mixovanou stravu, to mu ale nebrání vstávat každé ráno s úsměvem. Má také moc rád procházky, dostane se však jen tam, kam ho jeho maminka odnese nebo odveze kočárkem. Jeho stávající kočárek je však už starý a chatrný, takže například do přírody se vůbec nedostanou. Bezpečný už také moc není. A to si maminka přeje změnit.

Při svém pátrání po pořádném kočárku narazila na speciální polohovatelný kočárek, který přesně odpovídá Nikolasovým potřebám. Takový zdravotní kočárek však vyjde na 54 650 korun, což si jako samoživitelka nemůže dovolit. Proto se po dlouhém přemýšlení rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě