Speciální obleček na cvičení pro Sárinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obleček TheraTogs; dar zajišťuje Centrum náhradní rodinné péče dětí se zdravotním hendikepem, z.s.

Obrázek daru
Kateřina Hnátová
Patron příběhu

Kateřina Hnátová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Se Sárinky maminkou jsme nejen sousedky, ale především velké kamarádky. S obdivem ji sleduji, jak úžasně zvládá péči o svoji postiženou dcerku. Sárinka je v podstatě ležák – má psychomotorické potíže a nerozvinutou schopnost řeči. Maminka s ní ale poctivě cvičí. Jejich cvičení by však bylo mnohem účinnější, kdyby na sobě Sárinka mohla mít speciální obleček TheraTogs. Ten by jí zafixoval tělo a udržel ho při cvičení ve správné pozici. Jedná se ale o velmi drahou pomůcku, kterou rodina nezvládne uhradit. Pojďme jim proto společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 17,182 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svojí postižené dcerky

Sárinka se narodila předčasně, ve 32. týdnu. Po porodu bohužel nastaly komplikace, které vyústily v dětskou mozkovou obrnu v té nejtěžší formě. I když bude mít Sárinka tři roky, vývojově je na úrovni čtyřměsíčního dítěte. Potřebuje neustálou péči, protože se sama neotočí, neleze, nemluví, špatně přijímá jídlo a nepoužívá ruce. Trápí ji také očka – potřebuje několik dioptrií, má strabismus a nystagmus (rytmický a nekontrolovatelný pohyb očí). Na tak malého človíčka je toho hodně.

V září začala chodit do speciální školky, za což jsme moc rádi. Je to pro ni velká a příjemná změna. Navíc přijde do kontaktu i s jinými dětmi, což je velmi důležité.

Sárinka má sestřičku-dvojče, která přišla na svět chvíli před ní a naštěstí je úplně v pořádku. Naši rodinu ještě doplňuje nejstarší pětiletý syn. Obě děti jsou úžasné a svojí sestřičku zbožňují.

Se Sárinkou pravidelně provádíme cviky na očka, cvičíme dle Vojtovy metody a Bobath konceptu. Pro její další správný vývoj bychom však potřebovali speciální obleček TheraTogs, který dětem pomáhá ke správnému držení těla při různých cvičeních. Takový obleček ale stojí 17 182 korun, což si naše rodina nemůže dovolit. Pojišťovna nám nic nepřispěje, a proto jsme se obrátili s žádostí o pomoc na vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě