Speciální obleček TheraTogs pro Marušku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

protetický oblečkový systém TheraTogs

Obrázek daru
Martina Hajduová
Patron příběhu

Martina Hajduová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Marušku jsem potkala v roce 2013 v lázních Klimkovice, kde byla ze svoji maminkou. Od té doby jsme kamarádky. Marušce byla diagnostikována smíšená forma DMO (spastická diparéza + hypotonie na horních končetinách). Maruška chodí prvním rokem na Gymnázium pro zrakově postižené, je to výborná studentka a hodná holka. Obleček TheraTogs, který ji velmi pomáhá s pohybem, si bohužel nemohou z finančních důvodů dovolit. Proto prosím o finanční pomoc a věřím, že jsou mezi námi lidé s dobrým srdcem. Moc děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 27,951 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pro snadnější pohyb a lepší držení těla

Jmenuji se Jana a jsem maminkou tří dětí – dvojčat Marušky a Vojty (16 let) a Elišky (11 let). S dětmi žiji sama v bezbariérovém bytě v Kladně. Nejmladší dcera měla velké štěstí. Je úplně zdravá. Starší dvojčata takové štěstí neměla.

V těhotenství se u mě projevil akutní appedicitis s již probíhající infekcí. Maruška s Vojtou se proto narodili předčasně s porodní váhou 1005 gramů. V prvních minutách a hodinách bojovali o život, naštěstí se jim podařilo vyhrát. Odjakživa to byli velcí bojovníci, a to jim zůstalo dodnes. Bitvu sice vyhráli, ale životem si ponesou následky. Vojtovi byl diagnostikován Tourettův syndrom doprovázený poruchami učení, ADHD a špatnou soustředěností. Marušce byla stanovena diagnóza DMO spastická diparéza a hypotonie (svalová ochablost) na horních končetinách. Má i vrozenou srdeční a oční vadu. Oba dva se také potýkají se smíšeným astma.

Ihned po narození jsem s dvojčaty 3x až 4x denně cvičila Vojtovou metodou, po dobu deseti let jsme rovněž 2x do roka jezdili na 4 – 6 týdnů do lázní. V současné době už jezdí Vojta na ozdravné pobyty sám, a to buď to do Říčan do léčebny Olivovna, nebo s VZP na ozdravný pobyt Mořský koník. S Maruškou jezdím již pátým rokem do Sanatorií Klimkovice na neurorehabilitační pobyt Klim – Therapy. Dále se snažíme pravidelně jezdit na hiporehabilitace (komplexní léčebná metoda, využívající pohyby koňského hřbetu a prostředí okolo koní k terapeutickým účelům) a hiporehabilitační týdenní pobyty.

Maruška je i přes svůj hendikep velice rozumná a chytrá slečna. Základní školu absolvovala celých 9 let s vyznamenáním, nyní navštěvuje Gymnázium a Střední školu pro zrakově postižené v Praze, kam ji každý den vozím. Je to bojovnice a díky své houževnatosti dělá velké pokroky. Snaží se chodit s pomocí chodítka, doma se zvládá sama přesouvat z místa na místo. V současné době se jí však po náhlém a rychlém růstu výrazně zhoršilo držení těla, a to jak v sedu, tak i ve stoji. K tomu ji trápí i lordóza zad (prohnutí páteře), se kterou se toho už moc dělat nedá.

Naději na malé zlepšení však představuje protetický oblečkový systém TheraTogs, který by ji mohl hodně pomoci. Jedná se o speciální obleček, který napomáhá správnému vedení pohybu. V loňském roce měla Maruška možnost vyzkoušet si ho v neurorehabilitačním centru ARCADA v Ostravě. Za dvě hodiny cvičení v tomto oblečku se její pohyblivost o dost zlepšila.

Speciální obleček by Maruška potřebovala především na domácí cvičení a rehabilitaci. Mohla by tak cvičit častěji a intenzivněji. Pojišťovny bohužel tuto rehabilitační pomůcku neproplácejí. A protože žiji sama se třemi dětmi, je pro mě její koupě zcela mimo finanční možnosti. Proto bych chtěla poprosit o pomoc. Všem předem děkuji nejen já, ale hlavně Maruška.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě