Speciální rehabilitace pro bojovníka Kubíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální rehabilitace v Neurorehabilitační klinice Axon

Obrázek daru
Klára  Polidarová
Patron příběhu

Klára Polidarová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Kubíkova maminka je má dlouholetá známá a velmi dobrá kamarádka. Znám Kubíkův příběh od jeho narození. Přišel na svět s velikými zdravotními potížemi. S maminkou byl ještě dalších devět měsíců v nemocnici, než mohli jít domů. Rodiče jsou velcí hrdinové, ale stres se teď podepisuje i na jejich zdraví. Kubík potřebuje celodenní péči, rehabilitaci doma i ve zdravotnických zařízeních. Je potřeba, aby více cvičil. Vhodný typ cvičení pro něj našli po několika konzultacích v neurorehabilitační klinice Axon. Kubík cvičí každý den dvě hodiny, a je vidět, že dělá pokroky. Rodiče si sami nemohou dovolit platit takto časté návštěvy kliniky a prosí o pomoc prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 35,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví o svém malém Kubíčkovi

Kubík se narodil císařským řezem, protože lékaři již dopředu věděli o jeho neuzavřené břišní stěně. Byla jsem s Kubíkem v nemocnici ještě devět měsíců. Když jsme si ho přivezli domů, vyžadoval čtyřiadvacetihodinovou péči a krmení sondou. Později následovala různá vyšetření, která diagnostikovala těžkou psychomotorickou retardaci. Teď ve 2,5 letech Kubíček teprve sám dokáže sedět. Život si opravdu vybojoval, neměl to snadné, ale vším nám náš malý bojovník dává najevo, že tu chce být s námi!

K dalšímu Kubíkovu rozvoji nám bylo doporučeno intenzívnější cvičení. Po spoustě konzultací jsme našli takové, které by Kubík zvládl. Vidíme už i malé pokroky. Rehabilitace ale nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Jsem teď kvůli svému zdraví na nemocenské, splácíme s partnerem hypotéku a cesta k rehabilitacím se nám z finančních důvodů téměř uzavírá. Kubík ale musí rehabilitovat teď, aby byl v budoucnu soběstačný. Proto jsme požádali o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě