Speciální rehabilitace pro Eli

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitační program TheraSuit v Centru Hájek

Obrázek daru
Martin Jarolím
Patron příběhu

Martin Jarolím

rodinný přítel

Komentář patrona

Tuto rodinu znám zhruba rok a půl, jsme dobří přátelé. Rodiče mají bohužel mnoho starostí se zdravotním stavem svých tří dětí. Nejhůře je na tom ale dvouletá Eli. Kromě jiných obtíží má dětskou mozkovou obrnu a s ní spojené potíže s pohybem. Proto potřebuje alespoň dvakrát do roka intenzivní rehabilitaci, kterou pojišťovny neproplácejí. Rodina na ni však nemá dostatek finančních prostředků. Proto vás jako patron Elinky příběhu prosím o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 50,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na pomoc Eli, která bojuje s těžkými zdravotními komplikacemi

Obracím se na vás o pomoc s financováním rehabilitačního pobytu TheraSuit v Centru Hájek, a to pro svoji dcerku Elizabeth.

Eli se narodila předčasně, ve 23. týdnu, a vážila pouhých 600 gramů. Nikdo jí nedával příliš velkou šanci na přežití, Elinka ale zabojovala a všechny překvapila. Po dobu 6 měsíců se prala v nemocnici s velkou řadou komplikací, třemi operacemi střeva, infekcí a celkovou sepsí. Domů jsme odcházeli s těmito diagnózami: syndrom krátkého střeva, retinopatie (změny sítnice a jejích cév), bronchopulmonální dysplázie (chronické postižení plic) a zlomeniny. Nedávno také přibyla dětská mozková obrna, resp. spastická diparéza s poruchou rovnováhy.

Eli má nyní 25 měsíců a váží pouhých 8 kg. Má totiž problém s příjmem potravy. Roste nám hodně pomalu a po psychomotorické stránce odpovídá 7 měsíčnímu dítěti. Je však hodně houževnatá a pozitivní, má velkou chuť žít. Zatím cvičíme 4 x denně Vojtovu metodu, aby se však vyvíjela více kupředu, je potřeba začít s intenzivní rehabilitací, kterou si bohužel musíme hradit sami. V současné době na to ale nemáme dostatek peněz.

S manželem máme ještě další dvě děti, dceru Sarah (6 let), která má diagnostikovanou těžkou formu osteoporózy, a syna Samuela (4 roky). Všem mým dětem chybí enzym diaminooxidáza, což znamená, že neumí štěpit histamin. Proto vaříme nízkohistaminovou dietu a potřebný enzym dodáváme tělu formou tablet.

Manžel je zaměstnán, já pobírám rodičovský příspěvek. Naše výdaje jsou ale v tuto chvíli vyšší než naše příjmy. Proto si nemůžeme dovolit platit rehabilitace, které podle lékařů naše Eli potřebuje 2x – 3x do roka. Proto budeme velmi vděčni za vaši pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě