Speciální rehabilitace pro Kryštůfka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace s prvky ergoterapie a senzorické integrace; dar zajišťuje SenzaErgo

Obrázek daru
Mgr. Gabriela  Komendová
Patron příběhu

Mgr. Gabriela Komendová

poradce rané péče

Komentář patrona

Kryštůfkovu rodinu navštěvuji jako poradce rané péče. Jeho mamince pomáhám najít cestu, jak chlapce co nejlépe rozvíjet. Kryštůfek má vzácný syndrom, který slučuje mentální postižení, dětský autismus, motorické a další obtíže. Kryštůfkova maminka je naštěstí velmi obětavá a aktivně se synem pracuje podle rad odborníků. Nyní by měl Kryštůfek absolvovat 15 hodin rehabilitací s prvky ergoterapie a senzorické integrace. Senzorická integrace by mu měla umožnit účinněji zpracovávat a reagovat na smyslové podněty. Ergoterapie mu může pomoci při získávání motorických dovedností. Celkově by terapie mohla podpořit Kryštůfkovu komunikaci s okolím. Maminka si ale výdaj v podobě úhrady takových rehabilitací nemůže dovolit.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh Kryštůfka, který trpí vzácnou genetickou mutací

Kryštůfek, který zanedlouho oslaví čtvrté narozeniny, se narodil o 5 týdnů dříve bez větších zdravotních komplikací. Postupně jsem si ale všímala toho, že za ostatními dětmi trošku zaostává. V půl roce jsem s ním začala chodit plavat, cvičení podle Bobath konceptu se také rychle stalo naší denní rutinou. Kryštůfkův stav jsem konzultovala s lékaři, kteří tehdy na příčinu jeho psychomotorického opoždění nepřišli.

Dnes už toho ale víme víc. Kryštůfek se potýká s opožděným mentálním vývojem (je na úrovni osmnáctiměsíčního dítěte), poruchou koordinace a nestabilní chůzí. Neběhá, neskáče, s oporou ale dokáže vyjít a sejít schody. Má potíže s jemnou motorikou, trápí ho epilepsie. Objevují se u něj také autistické rysy a změny nálad přicházejí často a rychle. Kryštůfek nemluví a bohužel ani nerozumí. Každý den je ovlivněn tím, jak se zrovna vyspí. A protože chvilku neposedí, musím být neustále ve střehu. Na vině je vzácná genetická mutace, která se projevuje kombinací všech těchto problémů. Na světě je pouze 300 pacientů, kteří se potýkají s něčím podobným.

Na druhou stranu je to ale zvídavý kluk, který má rád motorky, vláčky, klouzačky, vodu a společnost. V současné době navštěvuje speciální školku, kde je rád. Doma i ve školce děláme všechno proto, abychom ho naučili novým dovednostem. Pořád vše dokola opakujeme a ukazujeme, ale jde to pomalu.

Kryštůfek absolvoval různé rehabilitace a později i logopedické terapie, vždy však bez většího efektu. Nikdy totiž nechtěl spolupracovat. Potom si vyzkoušel rehabilitaci spojenou s ergoterapií a prvky senzorické integrace. Celou hodinu úžasně spolupracoval, protože ho terapeutky dokázaly vhodně motivovat. Moc se mu tam líbilo a měl velkou radost, že se mu něco i povedlo. A já mám radost z toho, že jsem konečně našla správnou formu rehabilitace, která propojuje záměrné činnosti s hrou a je pro Kryštůfka ideální formou, jak se dále učit. Ráda bych mu těchto terapií dopřála víc, v tuto chvíli to však není v mých finančních možnostech. Proto prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě