Speciální rehabilitační pomůcka pro Lukyho

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vertikalizační lehátko s elektrickým nastavením výšky a sklonu a doplňkové cvičení; dar zajišťuje fysiomed CS, s. r. o.

Obrázek daru
Hana  Choutková
Patron příběhu

Hana Choutková

asistentka pedagoga

Komentář patrona

Lukášek nastoupil do naší školy před sedmi lety. V té době to pro nás bylo první dítě s poměrně velkým tělesným hendikepem, se kterým jsme začali pracovat. Snažili jsme se mu pobyt v naší malé venkovské škole co nejvíce usnadnit a i dnes děláme maximum, bohužel ne vždy můžeme všechna jeho přání splnit. Lukášek je nyní již v 6. třídě a vzhledem k tomu, že přešel na druhý stupeň, je pro něj letos spousta věcí nových a obtížných. On ale neztrácí svůj optimismus a každé ráno nás přivítá svým úsměvem a téměř stále dobrou náladou. V průběhu školní docházky se u něj vystřídalo několik asistentek, což mu však nikdy nečinilo problém, protože je velmi komunikativní. Škola každoročně v předvánočním čase pořádá jarmark a část výtěžku je vždy věnovaná Lukáškovi. Dále se účastníme akcí v okolí, kde máme možnost prezentovat Lukáškův příběh, pomáháme také shánět finance i na jiných místech, což není vždy jednoduché. Jak Lukášek roste a sílí, je manipulace s ním čím dál náročnější a obtížnější. Proto bychom rodině rádi pomohli sehnat finance na pořízení lehátka s elektricky nastavitelným sklonem a elektricky nastavitelnou výškou pro vertikalizaci, která je poměrně drahá. Obracíme se tak na Patrona dětí s žádostí o pomoc. Lukášek je sice na vozíku, ale díky pravidelným rehabilitacím dělá neskutečné pokroky. Jsme rádi, že můžeme být součástí jeho života a že mu svým přístupem můžeme alespoň trochu pomoci k větší samostatnosti.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 21100 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Lukyho, který se potýká s následky dětské mozkové obrny

Náš Luky si na svět hodně pospíšil. Narodil se už ve 29. týdnu a bohužel se to neobešlo bez následků. Týden po porodu u něj došlo ke krvácení do mozku, což v kombinaci s nedostatkem kyslíku způsobilo rozvinutí dětské mozkové obrny. Nikdy na ten den, kdy nám to lékaři sdělili, nezapomenu.

Věděla jsem, že to bude těžké, ale ani ve snu by mě nenapadlo, jak náročná naše společná cesta životem bude. S péčí o Lukyho mi ale úžasně pomáhá manžel i Lukyho staršího bráška Jirka. Snažíme se také všichni držet ve formě, abychom se pod vahou péče o dítě s postižením nezhroutili. Vím, že dokud bude naše rodina pospolu, zvládneme všechno na světě.

A jak na tom dnes Luky je? Vyrostl z něj hezký a veselý čtrnáctiletý kluk, který má rád traktory a motorky. Díky usilovnému cvičení a pravidelným rehabilitačním pobytům se z ležáčka stal mladík, který s pomocí zvládne pár krůčků. Jeho nohy jsou však ještě slabé a zcela ho neudrží, doma ale věříme, že jednou se na ně sám postaví.

Doma máme spoustu rehabilitačních pomůcek, jedna klíčová nám ale chybí. Vertikalizační lehátko se stojanem je báječná věc, která zkvalitní naše domácí cvičení. Luky se na něj položí, my ho k němu připoutáme a následně ho i s lehátkem dáme ho vzpřímené polohy. Luky tak bude mít s oporou nohy na zemi a bude trénovat správný stoj na obou nohách. V této poloze s ním také můžeme cvičit.

Bohužel se jedná o velmi drahou rehabilitační pomůcku, na kterou nám pojišťovny nepřispějí. A protože teď tolik peněz nemáme, prosíme o pomoc dárce Patrona dětí. Věřím, že jednou se nám všem Luky odmění prvními samostatnými krůčky. A na to se moc těším.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě