Speciální rehabilitační program pro Daliborka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

pohybovou terapii KLIM-THERAPY v Sanatoriích Klimkovice

Obrázek daru
Naďa  Konvičná
Patron příběhu

Naďa Konvičná

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Dáju znám od narození, bydlí pár ulic od nás, ale začala jsem ho intenzivněji vídat, až když začal chodit s mým starším synem do školky. Dája je velký bojovník a ničeho se jen tak nezalekne. Rád jezdí vlakem a užívá si dny, kdy ho maminka vozí do školy v MHD. Vždycky se o ni opře, i když je to hodně fyzicky náročné pro ni i pro něj, a nechá se dovézt až do školy. Dája je opravdu super kluk. Rád hraje karty, miluje hudbu (hlavně rockovou), svého psa Clifa a svá morčata. A má obrovské štěstí v tom, že má obětavou maminku, která mu věnuje veškerý svůj čas a všechnu svoji sílu. Péče o Dáju jí ale znemožňuje pracovat – kvůli jeho epilepsii musí být pod 24 hodinovým dozorem. Dája každý rok absolvuje neurorehabilitační pobyt v Klimkovicích, který je pro něj nutností. Dája v Klimkovicích dře jako kůň a výsledky se dostavují. Na rehabilitacích posiluje svaly, které díky dětské mozkové obrně nefungují, protahuje zkrácené šlachy, zlepšuje se v motorice atd. Psychicky mu také pomáhá pobyt s přáteli a kamarády, se kterými se v lázních setkává. Protože je ale financování terapie KLIM-THERAPY pro rodinu obtížné, ráda bych jim jako patronka jejich příběhu pomohla získat finanční příspěvky prostřednictvím Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 60,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Daliborka, který miluje těch pár okamžiků, kdy může stát na vlastních nohách

Daliborek (15 let) se narodil ve 27. týdnu těhotenství, téměř slepý. Bylo také jisté, že si s sebou ponese následky těžké nezralosti, které později získaly podobu dětské mozkové obrny. Během prvních tří dnů jeho života u něj došlo ke krvácení do mozku, takže mu lékaři museli do hlavy voperovat tzv. VP shunt, který zmírnil tlak na jeho mozek. Při třetí revizi VP shuntu však došlo k tomu, že hadička Daliborkovi projela až do mozkového kmene, což mělo za následek rozvoj epilepsie. Daliborek má za sebou také 2 operace očí, díky kterým se podařilo alespoň na chvíli zachránit zbytky jeho zraku. Bohužel to není nastálo, Daliborek o svůj zrak postupně přichází (na jedno oko už nevidí vůbec, druhé je postiženo těžkou krátkozrakostí). Čeká ho sice další operace, její výsledek je ale hodně nejistý.

S dětskou mozkovou obrnou bojujeme už od počátku za pomoci Vojtovy metody a Bobath konceptu. Později jsme přidali ještě neurorehabilitace a v posledních 5 letech i speciální pohybovou terapii KLIM-THERAPY, která je pro Daliborka nejúčinnější. Daliborek neustále roste, čímž se jeho už tak dost špatné pohybové možnosti ještě zhoršují. Růst ale nezastavíme. Chodit dokáže pouze s pomocí, jinak je na mechanickém vozíku. Ten ale není schopen sám ovládat.

Mým největším přáním je udržet ho na nohou. A to se daří jen díky neustálým rehabilitacím. Díky nim by v budoucnu Daliborek nemusel trávit tolik času na vozíku, který nedokáže ovládat, ale mohl by se pohybovat sám. Protože je ale pohybová terapie KLIM-THERAPY dost nákladná a naše úspory už ji nedokáží pokrýt, prosím o pomoc a příspěvek. Děkuji všem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě