Speciální strava pro hendikepovanou Johanku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální stravu - Nutridrinky; dar zajišťuje Benu lékárna

Obrázek daru
Petra Hessová
Patron příběhu

Petra Hessová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Johančinu maminku znám již několik let, a tak mám možnost být u toho, jak Johanka roste. Jsem jejich kamarádka a snažím se jim pomáhat, proto jsem mamince nabídla, že se stanu patronkou jejich příběhu. Poslední dva roky si holky neprocházejí zrovna snadným obdobím. Maminka se rozvádí a byla nucena s dcerkou opustit svůj domov. Naštěstí sehnala byt v Charitě, kde bydlí dodnes. Spolu s lidmi z naší obce jsme jí ho pomáhali zařídit, sice stroze, ale funkčně. Je to akční žena, která stojí v čele spolku, jež shání finance pro rodiny s postiženými dětmi. Díky této činnosti má spousta takových rodin kupříkladu pravidelné týdenní aktivity, na které by jinak neměly peníze. Maminka je s Johankou nyní doma, kvůli šíření koronaviru mají doporučeno téměř nevycházet. Maminka má tak jen omezený příjem, Johanka však potřebuje speciální stravu a doplňky stravy kvůli svým potravinovým alergiím. A protože je pro maminku těžké to finančně zvládnout, prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,180 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své těžce hendikepované dcerky, která trpí řadou potravinových alergií

Čtrnáctiletá Johanka je moje těžce postižená dcerka. Potýká se s opožděným motorickým vývojem a sníženou pohybovou schopností, se svalovou ochablostí, těžkou mentální retardací a těžkou formou epilepsie. Bohužel se objevilo i podezření na poruchu autistického spektra.

Johanka potřebuje se vším pomoci. Nedokáže se sama obléknout ani najíst, nemluví, neumí číst ani psát. Často ji bohužel přepadávají epileptické záchvaty. Pravidelně spolu ale cvičíme, protože je potřeba posilovat její oslabené svaly.

Velké problémy však Johance dělá jídlo. Trpí totiž alergií na lepek, laktózu, kravskou bílkovinu a mnoho dalšího. Je proto na speciální stravě a doplňcích stravy, které jsou pro ni životně důležité. Bohužel ale stojí spoustu peněz, které v tuto chvíli nemám. S Johankou jsem teď totiž doma a můj příjem je velmi omezený. S jejím otcem se rozvádím.

A tak vás moc prosím o příspěvek právě na speciální potraviny. V současné situaci je pro mě nesmírně těžké všechno finančně zvládnout.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě