Speciální terapie pro autistickou Barunku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální terapie; službu zajistí Aut-centrum

Obrázek daru
Mgr. Michaela  Glučová
Patron příběhu

Mgr. Michaela Glučová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Bárou a její maminkou nás spojila akce "Pohled pro Barunku", tehdy měla Bára velkou zálibu v pohledech, a tak se jí zasílaly z celého světa. Poté jsme společně provozovaly stránku Aukce pro Barunku, jejíž výtěžek byl použit na pokrytí části nákladů na výcvik asistenčního psa.

Bára žije v úplné a šťastné rodině. Její život je ale "okořeněn" autismem, ADHD a svalovou hypotonií. Bára se potýká se spoustou úzkostí a dalších potíží. Tou nejvýraznější je momentálně Bářina úzkost z dětí. Proto si maminka Báru vzala od letošního školního roku do domácího vzdělávání. Rádi by však Bářiny strachy zmírnili, aby mohla lépe fungovat ve společnosti, zpracovávat své emoce a tím minimalizovat stresové chování. Barunce viditelně pomáhají speciální terapie v Aut-centru.

Společně jsme vybrali
celou částku 25,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby se šikulka Babu zbavila svých strachů

Naše Bára, řečená Babu, se narodila v květnu 2008. Záhy po narození jí byla zjištěna svalová hypotonie, začali jsme cvičit Vojtovu metodu. Babu byla oproti vrstevníkům vývojově opožděna, chodit začala až v 19 měsících. Tehdy jsme si také začali všímat zvláštností v jejím chování, strachů, například z dětí. Odborníci u Babu ve 3 letech potvrdili autismus.

Babu chodila do speciální školky, následně do základní školy praktické. V obou zařízeních jsme se setkali se skvělými lidmi! Bára má zájem o spoustu věcí kolem sebe, umí si krásně hrát, nicméně u ní přetrvávají značné úzkosti. Kromě strachů má samozřejmě i další obvyklé "bonusy" spojené s autismem, například potřebu rituálů, stimming jak pohybový (třepotání rukama, poskakování, kývání), tak vokální (při přetížení vykřikuje). Ulpívá na věcech či na tématech, nevnímá nebezpečí, nemá orientaci v čase, nerozeznává obličeje, a to ani u nejbližších členů rodiny.

Babu velmi pomáhá asistenční pes a také různé terapie. Vidíme znatelné výsledky speciální terapie tvořené přímo jí na míru. Zdravotní pojišťovna ale dětem s autismem na terapie nepřispívá, a my na všechna vydání nestačíme. Proto jsme se obrátili na Patrona dětí s prosbou pomoc. Dar nám pomůže uhradit téměř rok terapií v Aut-centru.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě