Speciální terapie pro pohodáře Jáchyma

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

terapie v Centru dětské ergoterapie PLAY SI

Obrázek daru
Mgr. Petra  Dvořáková
Patron příběhu

Mgr. Petra Dvořáková

ergoterapeutka

Komentář patrona

Jáchymka znám jako jeho ergoterapeut z Kliniky dětské rehabilitace FN Motol, kde je v mé péči více než rok. Jáchymek má vrozenou vadu mozečku, která významně ovlivňuje jeho schopnost rovnováhy a limituje hrubou i jemnou motoriku. Jáchym proto špatně zvládá běžné aktivity typické pro dítě jeho věku. Doporučila jsem rodině speciálně cílenou terapii v Centru dětské ergoterapie PLAY SI. Terapie využívá metodu senzorické integrace, která se zaměřuje na práci s rovnovážným ústrojím a úspěšně tak kompenzuje takovéto vrozené vady. Cena léčby je nad finanční možnosti rodiny, Jáchymka však může významně posunout.

Společně jsme vybrali
celou částku 15,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Budoucí prvňáček Jáchymek potřebuje speciální terapie

Jáchymek je šestiletý kluk se šťastnou povahou, který to v životě nemá vůbec snadné. Narodil se totiž předčasně a už od prvních dní na světě prochází jednou operací za druhou. Každý jeho den je naplněný intenzivním rehabilitováním, a i když vím, že se někdy cítí unavený a všechno ho bolí, přesto se zvedne a s urputností sobě vlastní se pustí do cvičení. Každý jeho malý úspěch je vykoupený dlouhou a těžkou dřinou, Jáchymek je ale bojovník a ještě nikdy to nevzdal.

Za všemi jeho zdravotními potížemi stojí porucha centrální části mozečku s atrofií. V běžném životě se to projevuje špatnou hrubou motorikou a problémy s rovnovážným centrem. Chůze, běh nebo jízda na kole tak pro něj představuje obrovský problém. Potýká se také s vývojovou poruchou výslovnosti.

Jáchymek se v září chystá do první třídy. Vzhledem k jeho omezeným fyzickým schopnostem k sobě bude mít asistenta pedagoga, který si s ním jistě užije spoustu legrace – Jáchymek je totiž velký srandista. Je to také společenský, zvídavý a ambiciózní kluk, který se rád učí novým věcem. Do školy se tak už moc těší.

A právě nyní, před nástupem do školy, mu byla doporučena intenzivní rehabilitace v Centru dětské ergoterapie PLAY SI. Díky této rehabilitaci by se zlepšila Jáchymkova hrubá i jemná motorika stejně jako grafomotorika. A časem by možná ani ve škole žádného asistenta nepotřeboval. Věřím, že s pomocí tamějších terapeutů má šanci se vývojově posunout o mílové kroky kupředu. Bohužel, pojišťovny nám na rehabilitaci nepřispějí a v našem rodinném rozpočtu na ni nejsou peníze. Proto se obracíme s žádostí o pomoc na vás.

S manželem se snažíme Jáchymkovi poskytnout podmínky pro jeho plnohodnotný vývoj a vzdělání, stejně jako jeho čtyřem sourozencům. Abych se mu mohla více věnovat, docházet s ním na klinickou logopedii, terapie a cvičení, skončila jsem dokonce v práci. Veškerá finanční zátěž se zajištěním rodiny tak leží jen na manželovi. A náklady na péči o Jáchymka jsou obrovské. Budeme proto vděční i za tu nejmenší pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě