Speciální tříkolka pro Simonku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tříkolku s přípravou na elektropohon; dar zajišťuje Sterl.cz

Obrázek daru
Hana Kučerová
Patron příběhu

Hana Kučerová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Se Simonky maminkou bydlíme ve stejném domě a jsme velmi dobré kamarádky. Její dcerka Simonka bohužel nemluví, má potíže s koordinací pohybů a vyžaduje neustálou péči. Speciální tříkolka by sloužila jako další způsob rehabilitace. Navíc by trénovala rovnováhu, která ji trápí. Šlapáním by rovněž procvičovala svaly na nožičkách.

Společně jsme vybrali
celou částku 48,420 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Simonka je jedenáctiletá sympatická slečna, která se s nepřízní osudu pere s odvahou sobě vlastní. Bydlí s rodiči, kteří ji milují a starají se o ni, jak nejlépe dovedou. Tatínek pracuje jako řidič autobusu a maminka je doma se Simonkou. Spoustu věcí totiž Simonka sama nedokáže.

Když byla šestitýdenní miminko, onemocněla oboustrannou bronchopneumonií (zápal plic bakteriálního původu). Její malé tělíčko si s takovou zátěží nedokázalo moc dobře poradit. Později se ještě přidala dětská mozková obrna a epilepsie. Ze zdravé holčičky se tak najednou stal malý uzlíček plný nemocí. Nikdo netušil, jak se bude její zdravotní stav dále vyvíjet.

Rodiče ale nelenili a okamžitě začali se Simonkou cvičit podle Vojtovy metody. Absolvují s ní také pravidelné kontroly u specialistů a každý rok jezdí na několik neurorehabilitačních pobytů. Každý takový pobyt představuje pro rodinu velkou finanční zátěž, ale díky nim se Simonka posouvá kupředu. Ráda také jezdí na speciálním kole a na koních v rámci hipoterapie – to ji opravdu hodně baví. Je také pořádně zvídavá, takže si užívá jednoduché logické hry.

Simonka sice stále nemluví, ale používá komunikační tabulky s obrázky. S malou pomocí si dokáže obstarat i základní hygienu, jíst a chodit. Navzdory všem svým potížím je to veselá holka, která se dokáže ze všeho radovat.

Pro Simonky další rozvoj by byla velmi vhodná speciální tříkolka pro hendikepované. Procvičila by na ní celé tělo a mohla by s rodinou vyrážet i na kratší výlety. Více by se také zapojila do normálního života a zároveň každodenně rehabilitovala na čerstvém vzduchu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě