Speciální výživa pro autistu Tomáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální výživu (nutridrinky)

Obrázek daru
Dagmar  Osmančíková
Patron příběhu

Dagmar Osmančíková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Tomík je autista. Těžce navazuje kontakt s cizími lidmi, ale na mě při našem prvním setkání reagoval pozitivně. Během dvou let, kdy jsme se pravidelně potkávali, si mě snad i oblíbil. Tomášek je veselý kluk s velkými problémy. Momentálně nejvíce bojuje s jídlem. Nedokáže sníst běžnou stravu a tak jen pije umělou výživu. Nakupování drahých nápojů ale výrazně zatěžuje rodinný rozpočet, proto budou rodiče velmi vděční za příspěvek na jejich další nákup.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 8500 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého malého autisty

Jsme pětičlenná rodina – maminka, tatínek a tři kluci. Náš nejmladší Tomášek se však už od narození potýká s řadou zdravotních problémů.

Tomášek přišel na svět s vrozenou brániční kýlou. Druhý den po narození proto podstoupil operaci, která dopadla výborně. Radovali jsme se, že to těžké máme už za sebou, pak ale do našich životů vstoupil autismus a mentální retardace.

Z Tomáška je dnes osmiletý kluk, který však nemluví a nosí plenky. Sám se nenají, neoblékne, pije jen z kojenecké láhve a je na umělé výživě. Je hyperaktivní a naši sousedé si občas stěžují, že je hlučný. Nedivíme se jim. Venku nám pořád utíká, chvíli nepostojí. V noci špatně spí, takže spíme špatně i my. Vše se podřizuje jen jemu. Jeho starší bráškové s ním ale mají svatou trpělivost a jsou naší velkou oporou.

Za posledních několik měsíců se Tomáškův stav bohužel zhoršil. Dříve jsme k běžné stravě občas využívali i umělou výživu, dnes už je ale Tomášek jen na ní. Na podzim loňského roku totiž zcela přestal jíst pevnou stravu. Tím se samozřejmě zvýšily i naše výdaje.

Měsíčně dáme za speciální výživu, plenky, hygienické pomůcky, léky a odlehčovací službu 16 000 korun. Tato částka už výrazně zatěžuje náš rozpočet. Proto bychom vás chtěli poprosit o finanční pomoc, díky které budeme moci Tomáškovi pořídit zásobu speciální umělé výživy. To je pro něj v tuto chvíli to nejdůležitější. Předem vám moc děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě