Sportovní boty a oblečení pro atletku Barunku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

vybavení na atletiku - tenisky pro běh a oblečení; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Jitka  Dvořáková
Patron příběhu

Mgr. Jitka Dvořáková

učitelka

Komentář patrona

Barunčinu rodinu znám už dlouhých 12 let. Nejprve jsem se seznámila s nejstarší dcerkou Lilinkou, kterou jsem učila. Postupem času jsem pak poznala i ostatní členy této početné rodiny. Dnes jsem shodou okolností i jejich sousedkou, takže s jistotou mohu říct, že všechny děti udělaly obrovský pokrok a jejich maminka při jejich výchově odvedla kus poctivé práce. Otec dětí se do péče o ně nikdy příliš nezapojoval. Maminka se po 20 letech manželství rozhodla od něj s dětmi odejít, a to zejména vzhledem k jeho nespolehlivosti, alkoholismu a neochotě pracovat. Vím, že rovněž docházelo k psychickému týrání. Po složitých soudech, kdy otec neváhal použít i lží a manipulace, byly děti svěřeny do péče maminky a tehdy ještě jejího přítele, dnes již manžela. Mám možnost vidět, jak veškerý volný čas, který oběma zbývá po náročné práci v zaměstnání, věnují aktivitám s dětmi. A nejde jen o denní rozvoz do kroužků, ale také o další aktivity – ať už to jsou procházky, výlety na kolech nebo poznávací víkendy, kterých se účastní vždy celá rodina. Protože je péče o 6 dětí finančně hodně náročná, ráda bych jim touto cestou pomohla získat potřebné finanční prostředky na pořízení atletické výbavy pro Barunku. Tu ve škole učím výtvarnou výchovu a vím, jak moc atletiku miluje.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,972 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Barunky

Třináctiletá Barunka se narodila nezletilé dívce, která byla závislá na drogách. Protože se o svoji dceru nedokázala postarat, putovala Barunka do dětského domova. A tam jsem si ji našla já a v jejích dvou a půl letech si ji osvojila. Zpočátku to byla vystrašená holčička. Jak šel čas, přestala se naštěstí světa kolem sebe bát a po malých krůčcích začínala věřit lidem. Dnes je z ní šikovná slečna, která ráda vaří a peče. Jednou by byla ráda kuchařkou, v čemž ji maximálně podporuji. Ze všeho nejraději má však atletiku. Díky tomuto sportu je silnější nejen fyzicky, ale také si víc věří a je sebevědomější. Protože však rychle roste, neustále nakupujeme nové sportovní boty i oblečení. Proto bych vás v tuto chvíli chtěla požádat o finanční příspěvek právě na atletickou výbavu.

Dnes jsou to dva roky, co jsem se svými šesti dětmi a malou taškou jen se základními věcmi odešla od bývalého manžela, který mě dlouhá léta psychicky týral. První dny byly opravdu těžké. V bytě, který jsem sehnala, jsme spali na zemi, děti neměly pracovní stůl ani židle. Dokonce jsem u kamarádek sháněla pro staršího syna zimní boty, protože se z návštěvy od tatínka vrátil v bačkůrkách. Ale přežili jsme to a zjistili, že se dá žít i s málem. Byla to pro nás velká lekce pokory.

Dnes už jsem rozvedená a na všechny děti dostávám od bývalého manžela 1 500 korun výživné. Navíc musím splácet dluhy, které vznikly v době mého dvacetiletého manželství. Bývalý manžel prý nemá peníze a nic splácet nehodlá. Proto pracuji na 1,2 úvazku a snažím se to všechno zvládnout.

Za dobu, co už s ním nežijeme, jsme ušli velký kus cesty. Našla jsem si nového partnera, dnes už manžela, kterého mají děti rády a on je, a začínáme úplně od nuly. Oba sice pracujeme, ale většina z našich platů odchází okamžitě pryč na nezbytné výdaje naší velké domácnosti. Proto by nám příspěvek na Barunčinu atletickou výbavu opravdu hodně pomohl.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě