společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Sportovní dioptrické brýle pro fotbalistu Davídka

Zpětná vazba

Davídek teď vidí každou fotbalovou kličku!

Krásný den, jménem Davídka i projektu Patron dětí bychom Vám rádi ještě jednou poděkovali za Váš finanční dar na pomoc příběhu: Sportovní dioptrické brýle pro fotbalistu Davídka.

Číst dále ⟶
Přispívali jste na

sportovní dioptrické brýle

Renata K.
Patron příběhu

Renata K.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice v azylovém domě, kde Davídek momentálně bydlí se svojí maminkou a dvěma bratry. Pro samoživitelku se třemi dětmi je těžké najít samostatné bydlení, ale snaží se. Davídek se svým starším bratrem Jakubem hrají fotbal a věnují mu veškerý volný čas. Davídek je však tupozraký a má na každém oku 5 dioptrií, takže ke hře potřebuje speciální sportovní brýle. Ty klasické mít na hřišti nesmí. Protože ale maminka na sportovní brýle nemá peníze, rozhodli jsme se společně požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,920 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Davídka, který trpí tupozrakostí a neobejde se bez brýlí

Šestiletý Davídek je vášnivým fotbalistou. Společně se svým starším bráškou dokonce hraje za místní fotbalový klub a je třeba říci, že je opravdu šikovný. A šlo by mu to ještě lépe, kdyby měl pořádné sportovní dioptrické brýle. Davídek je totiž tupozraký a má 5 dioptrií na každém oku. S běžnými brýlemi však na hřiště nesmí, takže hraje bez nich. Před každým zápasem se tak obává, aby kvůli špatnému zraku něco nepřehlédl. Trápilo by ho, kdyby kvůli němu jeho tým prohrál.

Maminka ví, že ideálním řešením by byly sportovní dioptrické brýle, jako samoživitelka se třemi syny si ale takový výdaj nemůže dovolit. S dětmi navíc už více než rok bydlí v azylovém domě a zatím se jí nedaří našetřit tolik peněz, aby se mohli přestěhovat. Nákup nových brýlí je tak zcela mimo její finanční možnosti. Při pátrání po způsobech, jak Davídkovi brýle sehnat, však naštěstí narazila na Patrona dětí a rozhodla se požádat o finanční podporu. Pomůžeme jí?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Sportovní pomůcky
Zbývá 3 měsíce
Cyklovozík pro smíška Tobíka
40,200 Kč
Cílová částka 43,650 Kč
Podpořit příběh
Sportovní pomůcky
Zbývá měsíc
Sportovní pomůcky
Zbývá 8 dní