Sportovní kočárek pro Nelinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sportovní kočárek; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Alena Mrázková, DiS.
Patron příběhu

Alena Mrázková, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

S maminkou Nelinky spolupracuje naše sociální služba od února 2018. Žije s dětmi sama v pronajatém bytě. Maminka se snaží o své děti pečovat co nejlépe, v naší službě navštěvuje různé výtvarné aktivity. Dobře se s ní spolupracuje, sama občas přijde s různými nápady, jak naši činnost podpořit. Dcerka Nela má mentální retardaci a genetické onemocnění pojivové tkáně. Péče o Nelu je náročná kvůli její nesamostatnosti v hygieně a stravování, občas u ní bez příčiny propukají záchvaty pláče a vzteku.

Rodina nemá auto a veškeré pochůzky spojené s péčí o děti, návštěvy lékařů apod. jsou tudíž pro maminku složité, protože kočárek, který teď používá, je zapůjčený a bude ho vracet. Z dávek státní sociální podpory a hmotné nouze si momentálně nemůže dovolit nákup nového kočárku, který by jí cestování velmi usnadnil.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh Nelinky, jak ho napsal život

Moje dcerka Nela nedávno oslavila 3 roky. Kromě Nely mám ještě syna Tadeáše. Žijeme v pronajatém bytě 2+1. Jsem rozvedená, s dětmi jsem sama.

Nela byla do roka a půl úplně zdravé dítě. Tam se náhle její psychomotorický vývoj zpomalil. Přestala dělat spoustu věcí, které děti v jejím věku dělají. Začal tedy velký „kolotoč“ lékařských vyšetření. Nela prošla genetickými, psychologickými a neurologickými testy, které prokázaly dědičné onemocnění pojivové tkáně, středně těžkou mentální retardaci a epilepsii. Ve svém věku je na úrovni 15timěsíčního dítěte. Čeká nás spousta dalších vyšetření a k návštěvám lékařských zařízení a při péči o Tadeáše potřebuji Nelinku vozit v kočárku.

Auto nemám, a proto se dopravujeme vlakem či autobusem. Jsem na rodičovské podpoře a z peněz co mi měsíčně po zaplacení pravidelných nákladů zůstanou mám akorát na jídlo, dopravu a základní hygienické potřeby dětí. Kočárek, který nyní používám, je zapůjčený a budu ho brzy vracet. Příspěvek na nový kočárek pro Nelu by mi moc pomohl usnadnit časté cestování.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě