Sportovní kočárek pro Štěpánka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na sportovní kočárek Max Country; dar zajišťuje Benecykl s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Kateřina  Doležalová
Patron příběhu

Mgr. Kateřina Doležalová

sociální koordinátorka

Komentář patrona

Štěpánka znám od jeho pěti let, kdy onemocněl zhoubným nádorem mozku. Pracuji jako sociální koordinátorka na Klinice dětské onkologie a tak jsem od samého začátku byla s jeho rodinou v kontaktu. Společně s maminkou jsem se radovala, když se Štěpánek uzdravil, společně jsme pak prožívaly i nástup epilepsie. Sledovala jsem, jak se Štěpánek mění a jak se jeho stav postupně zhoršuje. Maminka se navíc o něj a jeho sestru stará sama, je pro ni také obtížné skloubit péči o takto nemocné dítě s prací. A v neposlední řadě ji mrzí, že nemá více času na dcerku. Moc by si přála, aby mohla se svými dětmi chodit ven, na procházky i na výlety, což by byl právě ten čas, kdy si může kupříkladu popovídat s dcerkou. K tomu ale potřebuje speciální kočárek pro Štěpánka, který si nemůže finančně dovolit. A tak moc prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 35,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví o svém synkovi, kterému rakovina a epilepsie změnily život

Třináctiletý Štěpánek je milý, srdečný a veselý kluk, který moc rád poslouchá písničky. Pokud mu to jeho zdravotní stav dovolí, skládá i puzzle, často ale jen odpočívá. Pere se totiž se zákeřnou nemocí, která mu před sedmi lety změnila život.

V roce 2013 mu lékaři našli zhoubný nádor na mozku s metastázemi v páteři. Po kompletní onkologické léčbě, která zahrnovala operaci, vysoké dávky chemoterapie a ozařování se u něj bohužel rozvinula epilepsie. Ta se každým dnem zhoršuje a víc a víc poškozuje Štěpánkův mozek.

Nyní je na tom Štěpánek tak, že čelí až stovce záchvatů každý den! Z chytrého kluka, který uměl číst, psát i počítat a aktivně se zajímal o svět, se postupně stal chlapec s těžkou mentální retardací. Nechodí do školy, protože mu to jeho stav neumožňuje, žije ve svém vlastním světě. Často je hodně unavený, někdy prospí celý den. Pomáhám mu s jídlem, oblékáním i hygienou, nic z toho sám nezvládne.

Péče o Štěpánka je náročná psychicky, fyzicky i finančně. Navíc jsem rozvedená a jsem na něj a jeho sestřičku Nelinku sama. I přesto ale chodím do práce a snažím se to zvládnout. Velkým problémem je pro mě však financování zdravotních a rehabilitačních pomůcek. Pojišťovny mi bohužel ve většině případů nepomohou.

Nyní bych pro Štěpánka potřebovala sportovní kočárek od firmy Benecykl, který je pohodlný a zajistí mu stabilní sed, případně i leh. Bohužel se jedná o výdaj, který si nemůžu dovolit. Díky rodině a kamarádům mám už téměř polovinu potřebné částky, stále mi však chybí 35 000 korun. A protože se už nemám na koho jiného obrátit, prosím o pomoc vás.

Díky kočárku bychom mohli žít jako rodina aktivněji a častěji být venku. Štěpánkova nemoc má vliv na jeho sestřičku Nelinku, které nemůžu věnovat tolik času a pozornosti, kolik bych si přála. Už proto je pro nás společně strávený čas jinde než doma tolik důležitý. Chci jí dopřát zážitky a radosti, jaké si zaslouží, a zároveň se u toho věnovat i Štěpánkovi, který si kočárek zamiluje. Je to totiž velký výletník! Jeden jeho úsměv mi navíc dává sílu i energii do dalších dní.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě