Stabilní domov pro okatého Lukase

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

část nájemného

Obrázek daru
Radka  Janebová
Patron příběhu

Radka Janebová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S maminkou a jejími třemi dětmi spolupracuji jako sociální pracovnice. I když o děti pečuje sama, stará se o ně velmi pěkně. Otec rodinu opustil zhruba před rokem a finančně mamince na děti nepřispívá (výživné je momentálně řešeno soudně, ale soudní rozhodnutí bude pravděpodobně trvat ještě několik měsíců). Rodina tak žije pouze z dávek státní sociální podpory a po zaplacení všech nákladů na bydlení jim zbývají cca 3 tisíce korun na všechny ostatní potřeby pro čtyři lidi. Ušetřit něco z této částky je naprosto nemožné. Vzhledem k nízkému věku nejmladší dcerky pro maminku není možné jít do práce a už vůbec jí to neumožňuje čtyřletý Lukas, který trpí opožděným vývojem, hyperaktivitou a má podezření na autismus. Výše nájmu v menším bytě, ve kterém rodina bydlí, pro ně začíná být neúnosná. Nyní – kvůli vyúčtování za vodu – nemůže maminka zaplatit nájemné a hrozí jí tak výpověď smlouvy od majitele. Díky finanční situaci se tak rodina ocitla v bytové pasti. Chybí jí prostředky na kauci do nového a levnějšího bytu, i na přestěhování jako takové. Všechny tři děti potřebují udržet stabilní domov. Vzhledem k plné kapacitě azylového domu pro matky s dětmi ve městě není vůbec jasné, kam by rodina šla. Vím, že tato rodina si pomoc zaslouží, a věřím, že se jim jí dostane.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,467 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka v tíživé situaci potřebuje pomoc pro své tři děti

Jsem maminka tří dětí a žiji s nimi sama v nájemním bytě. Otec mladších dětí nás v minulém roce opustil a nijak na ně nepřispívá. Vše se snažím řešit soudně, ale je to běh na dlouhou trať. Takže jsem teď na všechno sama. Děti živím pouze z mateřské a příspěvku na bydlení. Protože se mi sejde 17 tisíc a platím nájem 14 tisíc, je pro mě velmi těžké nás všechny uživit, natož něco ušetřit. Tato neudržitelná situace mě dokonce donutila hledat oblečení, boty i jídlo po popelnicích.

Situaci mi teď ještě více zkomplikovalo vyúčtování za vodu ve výši 14 934 korun. Úřad práce na vodu nepřispívá, takže jsem zaplatila nedoplatek penězi na nájem. Přestože jsem si dokázala něco našetřit, tak nemám na zaplacení půlky nájmu. Chybí mi 7 467 korun. Jelikož jsem doma na rodičovské dovolené s dvouletou Nelou a čtyřletým Lukasem, nemohu nastoupit do práce. Hlavně Lukas, který má opožděný vývoj a podezření na autismus, mi zabírá veškerý čas.

Cítím se z naší situace opravdu zoufalá. Patron dětí je pro mě nyní jedinou nadějí, jak udržet pro děti bydlení a zůstat alespoň určitým způsobem stabilizovaní. Za jakoukoliv pomoc budu moc vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě