Statečné Elišce na obědy ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné ve školce na školní rok 2019/2020

Obrázek daru
Jana Krčmářová
Patron příběhu

Jana Krčmářová

pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnicí na oddělení OSPOD. Maminku a její děti Elišku, Terezku a Vašíka znám od jejich narození. Maminka vždy s OSPOD spolupracovala a velmi se snažila zlepšit svou složitou finanční situaci vlastními silami – třeba krátkodobými brigádami. Maminka se o děti velmi dobře stará a to po všech stránkách. Svoje děti má nesmírně ráda a dokazuje to i tím, jak dobře je vychovává. Otec dětí bohužel neplatí výživné a dluh již dosahuje 120 000 korun. Maminka se tak ocitla v tíživé situaci, kdy si nemůže dovolit zaplatit obědy ve školce pro svou dcerku Elišku. Vím, že si tato rodina pomoc zaslouží a moc bych si přála, aby se už měla lépe.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh statečné Elišky, která by ještě jeden rok chtěla chodit do školky

Eliška je šestiletá holčička. Má dva sourozence a žije jen s maminkou. Díky tomu, že byla svědkem domácího násilí, je velice bázlivá a obecně se to podepsalo na její psychice. Navštěvuje tak s maminkou psychologa a situaci se snaží řešit, aby z ní vyrostla ještě víc statečná slečna, než je teď. Miluje své sourozence Vašíka a Terezku a moc ráda chodí do školky, kde je šikovná a ráda se učí nové věci.

Maminka je na rodičovské dovolené a od tohoto září má zajištěné zaměstnání a pro všechny tři děti školku. Její finanční situace je však dlouhodobě špatná. A to proto, že na dcery nepobírá žádné výživné. Otec dětí se navíc nachází řadu let ve výkonu trestu odnětí svobody a na své děti nepřispívá na výživném, které mu bylo soudem určeno. Dluh z jeho strany již činí přibližně 120 000 korun.

Elišce je sice 6 let, ale i díky svým psychickým problémům dostala odklad a ještě rok by měla navštěvovat mateřskou školku, ve které má spoustu kamarádek. Se školkou je ale spojená i platba školkovného a stravného, která činí jen pro Elišku 9 000 korun. To je částka, kterou si maminka nemůže dovolit zaplatit. Pomůžeme mamince v nesnadné životní situaci?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě