Statečné Vian na speciální dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

samozatmavovací dioptrické brýle, dar zajišťuje Optika Metropol

Obrázek daru
Michaela Lavičková
Patron příběhu

Michaela Lavičková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Maminku malé Vian znám ještě z dob studií na vysoké škole. Vdala se, a protože měla značné potíže s otěhotněním, vzali si s manželem do péče tři děti z dětského domova. Díky zasvěcení svého života pomáhání druhým konečně otěhotněla a porodila Vian. Bohužel ji v jejích pěti letech začaly zdravotní problémy a rodina si musela projít strastiplnou cestu, nakonec zjistili, že Vian trpí vzácnou nemocí, kterou čeští lékaři neuměli vyléčit. Odjeli tedy za pomocí do Itálie kvůli operaci, která se zdařila, ale bohužel zůstaly dluhy kvůli finančně nákladné péči, specifické medikaci a nutností každoročních kontrol na pracovišti v zahraničí. Vian bohužel od své operace trpí mnohými přidruženými zdravotními potížemi, mimo jiné i silnými bolestmi hlavy, od kterých by jí pomohly samozatmavovací dioptrické brýle. Pomozte, je to doopravdy výjimečná holčička.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,031 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcery Vian, kterou postihlo vzácné onemocnění jater

Moje dceruška Vian brzy oslaví deváté narozeniny. Vidí svět vždycky z té lepší stránky, je to skutečný anděl, ale osud ji bohužel hodně zkouší. V pěti letech lékaři zjistili, že je vážně nemocná, ale nebyli nám schopni říct, co jí ve skutečnosti je. Měla bolesti, přestávala vidět na jedno očičko, tvořily se jí podlitiny, neustále zvracela, bylo to příšerné. Šikovná holčička, která krásně kreslila, nebyla schopna v nejhorších dnech své nemoci udržet v ruce ani tužku. A lékaři stále nevěděli.

Nakonec se zjistilo, že Vian trpí vzácným onemocněním, takzvanou prehepatální hypertenzí. Přívodná céva do jater se uzavřela a játra neplnily svou funkci, tudíž toxiny vzniklé při trávení byly krví rozváděny do těla a poškozovaly mozek. V Čechách neexistovala léčba, a proto jsme vyrazili do Itálie, kde Vian operovali, naštěstí úspěšně. Bohužel celá rodina nese následky dodnes. Péče o Vian, především cesty do Itálie kvůli návštěvám specialistů, se velmi prodražuje. Každodenní život opravdu není snadný.

Vian od své operace trpí poruchou pozornosti a silnými bolestmi hlavy, od kterých by jí podle lékařů mohly pomoci silné dioptrické brýle se samozatmavovacími skly. Chceme udělat všechno pro to, aby se naší holčičce ulevilo, ale bohužel si nemůžeme dovolit žádné mimořádné výdaje, zejména v dnešní těžké době. Požádali jsme proto o pomoc Patrona dětí a za jakýkoliv příspěvek na Vianiny brýle budeme moc vděčni. Děkujeme!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě