Stelince na rovnátka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rovnátka

Obrázek daru
Zdeněk  Polčák
Patron příběhu

Zdeněk Polčák

sociální pracovník

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovník v organizaci Eurotopia , o.p.s., kde se zabýváme doprovázením pěstounských rodin, které navštěvujeme, a kde společně s pěstouny a dětmi řešíme jejich potřeby, problémy i zájmy. Stelinka je šikovná slečna, která žije v pěstounské rodině. Prošla si stomatologickými vyšetřeními, která odhalila, že jí v horní části chrupu zarůstají zuby do tkáně zcela mimo správnou pozici. Podstoupila proto operaci, při níž jí byly na problematické zuby voperované řetízky, které jsou přes speciální pryžový úvazek a drátky spojeny se zdravými zuby. Postupně by tak mělo dojít ke srovnání špatně rostoucích zubů. Jedná se však o dlouhodobou léčbu, kdy jednotlivé zákroky a nezbytná rovnátka vyjdou na 16 000 korun. Pěstounka však tolik peněz nemá, proto doufá v pomoc dárců Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 16,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pěstounka vypráví příběh Stelinky, kterou trápí její zuby

Před sedmi lety jsme si s manželem vzali do pěstounské péče dvě děti, čtrnáctiletou Stelinku a jejího brášku, dvanáctiletého Vašíka. O rok později však můj manžel zemřel a já zůstala na děti sama. Jsem ale nesmírně šťastná, že je mám. Jsou mojí radostí a jsem na ně ohromně pyšná.

Stelinka je už slečna, ráda poslouchá hudbu, čte a také vaří. Jako každá dívka jejího věku se chce líbit, momentálně ji ale trápí křivé zuby. Má za sebou dvouhodinový operační zákrok, při němž jí lékaři rozřezali dásně a odhalili špičáky, na něž jí připevnili řetízky a následně dásně zase zašili. Řetízky budou s pomocí rovnátek stahovat zuby do správné polohy.

Stelinka má zatím v puse jen jednoduchý rámeček, rovnátka přibydou postupně. Na ortodoncii, kam dojíždíme do 120 kilometrů vzdáleného města, nám vyčíslili cenu rovnátek na 16 000 korun. To je však částka, kterou si nemohu dovolit. Stelinka i Vašík nosí brýle, pravidelně se jim mění dioptrie, takže dokupuji nová skla, což také není levná záležitost. Na rovnátka mi tak momentálně peníze nezbývají.

Protože by ale křivě rostoucí zuby Stelince v budoucnu způsobovaly velké bolesti, rozhodla jsem se požádat o pomoc Patrona dětí. Nemám totiž nikoho jiného, na koho bych se mohla obrátit.

P. S. Jména dětí v příběhu byla změněna. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě