Stellince na rehabilitační obleček

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

TheraTogs – speciální rehabilitační obleček; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Mgr. Lenka  Šmerdová
Patron příběhu

Mgr. Lenka Šmerdová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Stellinku a její rodinu navštěvuji již něco přes rok v rámci poskytování služby rané péče. Stellinka se od narození potýká s velkými zdravotními potížemi, její rodiče ale dělají všechno pro to, aby jí dopřáli tu nejlepší možnou péči. Zpočátku nemohla Stellinka kvůli špatnému zdravotnímu stavu rehabilitovat, dnes už se jí naštěstí daří lépe, takže se s rodiči pustila do intenzivního a pravidelného cvičení. Mimo její aktuální rehabilitaci jí byla nedávno doporučena rehabilitace v oblečku TheraTogs, který se může stát jejím dalším pomocníkem v motorickém rozvoji. Tento obleček totiž poskytuje pomoc při správném vedení pohybu a zároveň napodobuje terapeutovo manuální polohování a jeho dohled nad pohybem. Tento obleček není hrazen ze zdravotního pojištění a pro rodinu je pořizovací částka mimo jejich finanční možnosti. Proto se rodiče rozhodli oslovit Patrona dětí a doufají, že s pomocí dobrých lidí budou moci Stellince speciální obleček zakoupit a následně s ním absolvovat intenzivní rehabilitaci.

Společně jsme vybrali
celou částku 17,182 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Stellinky, která se narodila se vzácnou poruchou chromozomu

Na narození naší Stellinky jsme se moc těšili. Ani na vteřinu jsme nepochybovali o tom, že budeme mít zdravé dítě. Osud to pro nás ale vymyslel jinak.

Stellinka má diagnostikovanou tzv. trisomii 9. chromozomu. Jedná se o poruchu, která je nesmírně vzácná. Na celém světě se s ní potýká jen pár dalších lidí. Zatím nám není nikdo schopen říct, jak se bude nemoc naší holčičky vyvíjet. Nezbývá nám proto nic jiného, než čekat.

Porucha chromozomu se u Stellinky projevuje zejména opožděným psychomotorickým vývojem. V roce a půl ještě nesedí, za velký úspěch ale považujeme její snahu o zvednutí hlavičky. Bohužel také bývá hodně nemocná. Loni byla několikrát hospitalizovaná se zápalem plic, který dal jejímu tělíčku hodně zabrat. Občas ji potrápí epileptický záchvat, díky lékům to ale máme docela pod kontrolou. Stellinka má rovněž otevřený otvor v krku po tracheostomii. Ten měl postupně zarůst, to se však zatím nestalo.

I když jsme stále ve fázi vyčkávání, jak se bude Stellinky stav vyvíjet, nesmíme zahálet. Pravidelně s ní proto rehabilitujeme, cvičíme Vojtovu metodu a absolvujeme rehabilitační pobyty v ARCADA NeuroMedical Center. Nedávno jsme Stellince také pořídili speciální kočárek, čističku vzduchu a vertikalizační stojan, který jí napomáhá ke správnému držení těla.

Klíčové jsou však pro nás intenzivní programy pohybové terapie. Velkým pomocníkem při nich je rehabilitační obleček TheraTogs, který zintenzivňuje každý cvik i pohyb. Obleček dítě zafixuje ve správné poloze, což je při cvičení např. ve vertikální poloze nesmírně důležité. Zajišťuje stabilitu kloubů i správný růst kostí. Rádi bychom Stellince tento obleček pořídili, protože bychom ho mohli využívat nejen při speciálních rehabilitacích v lázních, ale také doma. Bohužel je v tuto chvíli jeho pořízení nad naše finanční možnosti, proto prosíme o pomoc vás. Většinu rehabilitací a zdravotních pomůcek pojišťovny neproplácejí a naše úspory pomalu docházejí.

Víme, že obleček Stellince hodně pomůže. Bez něj ani při naší největší snaze Stellinka velkých pokroků nedosáhne.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě