Štěpánce na dětskou výživu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou výživu a hygienické potřeby; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Václav  Hovorka
Patron příběhu

Mgr. Václav Hovorka

terénní sociální pracovník

Komentář patrona

Děti znám prostřednictvím spolupráce s jejich otcem. Děti žijí v sedmičlenné rodině v bytě. Zdá se, že se jim dostává slušné výchovy a dostatku rodinné lásky, avšak celá rodina denně čelí materiální tísni. Otec se potýká s četnými zdravotními problémy, je v invalidním důchodu, matka na mateřské. Rodina v minulosti řešila potřeby pro okamžité materiální zaopatření dětí půjčkami, a tak skončila v insolvenci, kterou momentálně poctivě splácí. Rodiče se o děti starají vzorně, avšak každodenně na hranici finanční únosnosti, což se negativně podepisuje i na zdravotním stavu otce, který veškeré záležitosti řeší. Děti sice nehladoví, jsou ošacené, ale jejich největším luxusem a výdobytkem je zaplacená škola v přírodě. Příspěvek na dětskou výživu a hygienické prostředky pro Štěpánku finančně ulehčí celé rodině, což jistě napomůže psychické pohodě jich všech.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,214 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Štěpánky, jejíž rodina trpí finanční tísní

Štěpánka je sedmnáctiměsíční holčička, čiperná a hodně usměvavá. Žije s maminkou, tatínkem a čtyřmi staršími sourozenci. Tatínek je v invalidním důchodu a maminka na mateřské dovolené. Rodiče své děti milují a snaží se jim dopřát vše potřebné. Momentálně však trpí akutním nedostatkem peněz. Potýkají se také s insolvencí, která potrvá až do roku 2021. Po zaplacení všech nezbytných výdajů už jim tak nezbývá skoro nic – žijí pod hranicí životního minima.

Pro rodiče je často obtížné zajistit svým dětem vše potřebné. Proto se obrátili na Patrona dětí s prosbou o příspěvek na dětskou výživu a hygienické potřeby pro malou Štěpánku. Tatínek věří, že časem budou schopni zase všechno zvládat sami, ještě to ale bude chvíli trvat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě