Štěpánce na klidný spánek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Jana  Škaloudová
Patron příběhu

Jana Škaloudová

pracovnice v sociálních službách

Komentář patrona

Se Štěpánkou a jejími rodiči jsem se poznala v rámci výkonu svého povolání pracovnice oblastní charity. Rodina navštěvuje naši sociálně aktivizační službu již více než 3 měsíce a spolupracujeme zejména v oblasti předškolní a školní přípravy dětí. Štěpánka a její sestřička to nemají kvůli sociálnímu postavení rodiny lehké. Tatínek je v invalidním důchodu a maminka je jediným zdrojem příjmů v rodině. Musím ale říct, že holky pravidelně chodí na obědy, jezdí na výlety a ostatní školní akce, aby nebyly vyčleněny z kolektivu. Pro rodiče je však těžké dopřát jim něco navíc. Maminka se holkám snaží dát vše, co může, pokud však jde o materiální věci, na ty občas peníze nezbývají. Štěpánka teď potřebuje novou postel, ta stávající je už prostě příšerná. A protože v rodině na ni peníze nejsou, prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,099 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svého šikovného předškoláčka

Štěpánka v září oslaví své páté narozeniny a stane se z ní předškolák, na což je náležitě hrdá. Všude pyšně vypráví, jaká už je velká holka a že být předškolákem jistě nebude jen tak. Důležitě mě upozorňuje na to, kolik bude mít ve školce povinností a úkolů, nikdy ale nezapomene zdůraznit, že to jistě všechno zvládne. Je to prostě moje šikovná beruška.

Naše rodina bydlí v pronajatém domečku na malém městě. Já pracuji v třísměnném provozu a příjem z tohoto zaměstnání je pro nás klíčový. Štěpánky tatínek je bohužel v invalidním důchodu, takže jeho pracovní možnosti jsou dost omezené. Kvůli některým mým neuváženým krokům v minulosti se také potýkám s dluhy, poctivě je ale splácím. Štěpánce platím školku a obědy v ní, starší dcerce Rozárce také hradím obědy ve škole. Někdy se nám podaří ušetřit i na nějaké kroužky a mimoškolní aktivity.

Ze všech sil se s partnerem snažíme, aby naše holky měly všechno, co potřebují a někdy i něco navíc. Přesto ale občas přijdou ze školky a školy s tím, že spolužáci mají něco, co ony nemají. V takové situaci se jim snažím vysvětlit, že vždy nebudou mít všechno, co chtějí, ale samozřejmě mě mrzí, že jim toho spoustu nemůžeme dopřát.

A proč vám to vlastně vyprávím? Štěpánka teď potřebuje novou postel. Ráda bych jí nějakou kvalitní pořídila, bohužel si ale takový výdaj nemůžeme dovolit. Snažili jsme se na postel našetřit, jenže holky rychle rostou, pořád potřebují něco do školy a občas chtějí jet třeba se školou či školkou na výlet. V dohledné době tak na postel uspořit nedokážu, proto moc prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě