Štěpánce na svačinky a obědy ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole do konce roku

Obrázek daru
Jana  Škaloudová
Patron příběhu

Jana Škaloudová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Štěpánka je malá princezna, která chodí do školky. Bydlí se svojí starší sestřičkou a rodiči na malém městě. Je to velký stydlín, ale neskutečně krásná panenka. Je moc bystrá a šikovná. Její rodiče se však nyní nacházejí ve finanční tísni, proto jsem se rozhodla je přihlásit do projektu Patron dětí, a tím jim pomoci získat finanční prostředky na úhradu stravného ve školce. Pevně věřím, že si naši pomoc zaslouží. Mám Štěpánku upřímně ráda a mrzí mě, když vidím, že je ve školce spíše ta vzadu. Nemá totiž věci, kterými se chlubí jiné děti, proto ji trošku odstrkují. Vaše pomoc mamince umožní našetřit nějaké peníze, za které Štěpánce uhradí třeba nějaký kroužek nebo koupí něco nového.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,280 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh stydlivé Štěpánky

Šestiletá Štěpánka se v září stala předškolačkou, čímž se všude chlubí. Ve školce je moc ráda, i když se prý už hodně těší do školy. Štěpánka má mlsný jazýček, takže se u nás doma pořád něco peče. Ráda mi však s přípravou něčeho dobrého pomáhá.

Naše rodina bydlí v pronajatém domku na malém městě. Já pracuji v třísměnném provozu a příjem z tohoto zaměstnání je pro nás klíčový. Štěpánčin tatínek je bohužel v invalidním důchodu, takže jsou jeho pracovní možnosti dost omezené. Kvůli některým mým neuváženým krokům v minulosti se navíc potýkám s dluhy, poctivě je ale splácím.

Ze všech sil se s partnerem snažíme, aby naše dvě dcerky měly všechno, co potřebují a někdy i něco navíc. Přesto ale občas přijdou ze školky a školy s tím, že spolužáci mají něco, co ony nemají. V takové situaci se jim snažím vysvětlit, že vždy nebudou mít všechno, co chtějí, ale samozřejmě mě mrzí, že jim toho spoustu nemůžeme dopřát.

Touto cestou bych vás chtěla poprosit o pomoc s financováním stravného ve školce. Zatím Štěpánce svačinky i obědy platím, nezbývá mi už ale na nic jiného. Váš příspěvek by mi umožnil našetřit nějaké peníze, které bych mohla v dalším pololetí využít například na platbu kroužků, do kterých z finančních důvodů Štěpánka ani její starší sestřička nechodí. Za pomoc vám budu moc vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě