společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Štěpánkovi na doplatek na zdravotní pomůcky

Přispět můžete na

doplatek na nový mechanický vozík a na polohovací vertikalizační zařízení; dar zajišťuje MEDICCO s.r.o.

MUDr. Irena  Borčinová
Patron příběhu

MUDr. Irena Borčinová

lékařka

Komentář patrona

Štěpánka znám ze své ordinace dětského neurologa. Ošetřuji ho prakticky už od počátku jeho nemoci. Štěpánek má velmi těžké, postupně se zhoršující neurologické onemocnění, při kterém dochází ke zvyšování slabosti svalstva končetin a trupu. Dítě s takovým postižením přestane v průběhu několika let chodit, je odkázáno na invalidní vozík, postupně se také přidávají dechové problémy. Péče rodičů o Štěpánka je velmi intenzivní a příkladná jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Progrese onemocnění je ale nemilosrdná. Štěpánek je v tuto dobu již odkázán na vozík. Není schopen se sám zvednout z lůžka, stát ani samostatně chodit. Vozík je tak pro něj nutností stejně jako vertikalizační stojan - bez nich bude odsouzen k ležení na posteli. Štěpánkovi sice „odchází svaly“, mysl však zůstává zachována. Proto je pro něj interakce s venkovním světem nesmírně důležitá. Doplatek na vozík a vertikalizační stojan je však pro rodinu příliš velký, proto žádají o pomoc.

Vybráno 3,300 Kč
Zbývá měsíc
Cílová částka 18,095 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Příběh Štěpánka, který trpí nevyléčitelnou nemocí

Jedenáctiletý Štěpánek se pere se svalovou dystrofií, jednou z nejzákeřnějších nemocí vůbec. Do jeho života se však začala vkrádat velmi pomalu a nenápadně.

Štěpánek se narodil hodně brzy, už ve 25. týdnu, a lékaři maminku připravovali na to, že se její syn bude potýkat s psychomotorickým opožděním. Jako mrňousek sice nepásl koníčky, ve třech letech ale začal chodit. Pak se však mamince zdálo, že s ním prostě něco není v pořádku, a šla se poradit s neurologem. Ten ji se Štěpánkem okamžitě poslal do Prahy na vyšetření, kde jí lékaři sdělili, že Štěpánek trpí svalovou dystrofií, jejímž důsledkem je oslabení a postupné odumírání všech svalů na těle. Je to nemoc, která se zatím nedá vyléčit. Vyřčením těchto slov se život celé rodiny obrátil úplně naruby.

Štěpánek je už sedm let upoutaný na vozíku, přesto je to ale veselý kluk. Rád chodí do školy, kde má svoji asistentku, která mu ze vším pomáhá. Rodiče ho do školy každý den vozí a po vyučování si ho zase vyzvedávají. Nakupují také řadu zdravotních pomůcek, bez kterých se Štěpánek neobejde.

Pojišťovna nyní rodině slíbila příspěvek na mechanický vozík a vertikalizační stojan, část peněz si ale musí doplatit sami. Protože je však péče o Štěpánka a nákup dalších zdravotních pomůcek finančně dost vyčerpává, nezbývají v rodinném rozpočtu na doplatek peníze. Maminka se proto rozhodla zkusit své štěstí a požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomůcky
Rovnátka pro Nikču
Zbývá měsíc
Cílová částka 7,000 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Kompenzační pomůcky pro neslyšícího Tomáše
Zbývá 4 měsíce
Cílová částka 54,700 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Kočárek pro postiženou Justýnku
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 20,950 Kč
Podpořit příběh