Štěpánkovi na rehabilitaci v oblečku TheraTogs

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní neurorehabilitace a cvičení v oblečku TheraTogs na 14 dní; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Ing. Pavlína  Winklerová
Patron příběhu

Ing. Pavlína Winklerová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Štěpánkovu rodinu navštěvuji v rámci služby rané péče již druhým rokem. Naše služba podporuje rodiče ve zvládání jejich nelehké situace a společně hledáme možnosti rozvoje a různé "zlepšováky" tak, aby se mohl Štěpánek zapojovat do všech možných dětských aktivit. Jeho rodiče jsou velmi obětaví, péče o nemocného synka je pro ně ale náročná. Štěpánek má významně narušenou rovnováhu, nezvládá samostatný pohyb a jeho celkový vývoj je výrazně opožděný. Aby se vývojově posouval kupředu, jsou pro něj nesmírně důležité neurorehabilitace, které přinášejí výsledky jen tehdy, věnuje-li se jim dítě dlouhodobě a intenzivně. Bohužel se jedná o rehabilitace, které si musí rodina hradit sama. Protože jsou však výdaje na péči o postižené dítě opravdu velké, potřebují nyní s financováním dalších rehabilitací pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 23,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Štěpánka, který je v ordinacích lékařů častěji než doma

Tříletý Štěpánek se narodil už ve 30. týdnu těhotenství. Mamince totiž nebezpečně stoupl tlak, proto se lékaři rozhodli, že je potřeba chlapečka přivítat na světě o něco dřív. Navzdory předčasnému narození ale Štěpánek hezky prospíval, jen měl nedovyvinutou ručku, což rodiče dost trápilo. Kdyby ale tenkrát věděli, že je čekají závažnější problémy, možná by si s tím tehdy tolik starostí nedělali.

Po dvou měsících v nemocnici jel Štěpánek konečně domů. Po oslavě jeho 1. narozenin se ale rozjel kolotoč různých vyšetření, jejichž výsledky rodiče šokovaly. Lékaři u Štěpánka odhalili zvětšenou cystu v zadní části lebeční, která ovlivňuje koordinaci a stabilitu. O rok později mu byl diagnostikován Dandy-Walker syndrom, což je vzácné onemocnění postihující vývoj mozku. A po dvou ošklivých záchvatech byla odhalena epilepsie. Každý epileptický záchvat vymazal část Štěpánkových dovedností, takže ho maminka musela spoustu věcí znovu učit. Naštěstí už ale zabraly léky a Štěpánek je aktuálně bez záchvatů. Malý bojovník má však za sebou také invaginaci, při níž mu bylo zasunuto tenké střevo do tlustého, prodělal i zápal plic, střevní virózy a mnoho dalšího. Na tak malé tělíčko toho je až příliš.

Kvůli svým zdravotním potížím je Štěpánek ostříleným návštěvníkem různých specialistů. Jako doma je u neurologa, kardiologa, imunologa, endokrinologa a psychologa, pravidelně dojíždí také na oční a ušní. Vyšetření pro něj nebývají snadná, někdy ho dokonce dost stresují, naštěstí má po svém boku úžasné rodiče, kteří se mu snaží vše usnadnit.

Štěpánek už více než rok dochází na speciální rehabilitaci v oblečku TheraTogs, který zajišťuje stabilitu kloubů, zlepšuje postoj a rovnováhu a zvyšuje kvalitu celé terapie. Štěpánkovi tato rehabilitace velmi pomáhá a díky ní mají rodiče naději, že se jednou dočkají synkových prvních krůčků. Bohužel se ale jedná o záležitost, která není hrazena zdravotními pojišťovnami. A protože rodinný rozpočet není bezedný, rozhodli se Štěpánkovi rodiče požádat o pomoc s financováním potřebných rehabilitací Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě