Stolek a židle pro malého žáčka Páťu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětský rostoucí psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Pavel Kopka
Patron příběhu

Pavel Kopka

rodinný přítel

Komentář patrona

S Páťou a jeho maminkou jsme bývali sousedé. I po té, co už každý bydlíme jinde, jsme však zůstali v kontaktu a mohu říci, že je považuji za své přátele. Páťa teď nastoupil do školy a potřeboval by své místo, kde by mohl dělat úkoly. Hodně rychle roste a tak by pro něj byl skvělý nábytek (psací stůl a židle), který by rostl s ním. U psaní úkolů by konečně normálně seděl u stolečku a nekazil si záda kroucením se ve velké židli, nebo na zemi. Protože se ale maminka nachází v obtížné finanční situaci, nemůže stůl ani židli Páťovi pořídit.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,747 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka, která zůstala na výchovu svých dětí sama, vypráví příběh malého Páti

Jako mladá a nezkušená dívka jsem se zamilovala do muže, který mi slíbil hezký a klidný rodinný život. A já mu uvěřila. Poté, co se nám však narodil dnes už šestiletý Páťa, od nás odešel. Z muže, který chtěl rodinu a zázemí, se stal člověk, kterého jeho dítě vůbec nezajímá. Výživné mu bohužel nebylo stanoveno, protože prý nemá žádný příjem. Ale kdo ví, jak to s ním doopravdy je.

Po Páťově narození jsme nějaký čas bydleli u mé maminky. Později jsem si pronajala garsonku s tím, že Páťovi vytvořím sice skromný, ale milující a bezpečný domov. Pak nám do cesty vstoupil můj nový přítel, garsonku jsme vyměnili za větší byt a na svět přišla naše dcerka (10 měsíců). Konečně jsem měla rodinu, o které jsem vždycky snila.

Klidný rodinný život ale netrval dlouho. Přítel nemohl dlouhodobě najít práci, a protože měl dluhy, které nedokázal splácet, je v tuto chvíli ve výkonu trestu. Takže se teď o své děti starám sama a bohužel žijeme tzv. z ruky do pusy, jsme závislí na dávkách hmotné nouze. Rodiče se mi sice snaží pomáhat, ale sami toho moc nemají.

Páťa začal letos chodit do 1. třídy a potřeboval by tak místo, kde by se do školy mohl připravovat. Teď dělá úkoly na klíně. Proto bych si pro něj přála židli a psací stůl, který by několik let rostl spolu s ním. Protože ale není v mých silách ani možnostech sehnat na pořízení tohoto nábytku dostatek peněz, zkouším požádat o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě