Stravné v lázních pro Sebastiánka a Tobiáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné na 28 dní při pobytu v Lázních Poděbrady

Obrázek daru
Radek  Zmrhal
Patron příběhu

Radek Zmrhal

rodinný přítel

Komentář patrona

Maminku tří dětí znám téměř 12 let a jsem rád, že se mohu nazývat jejím kamarádem. Sebastiánek a Tobiášek jsou dva raubíři, kteří kvůli ADHD neustále někde pobíhají. Nejmenší Anička je o něco klidnější, což je velkou měrou dáno tím, že se narodila s vrozenou srdeční vadou a má za sebou operaci srdce. Nyní ji čeká měsíční pobyt v lázních, kam jede s maminkou i svými dvěma brášky. Ti totiž nemůžou zůstat sami doma a nemá je kdo hlídat. Lázeňský pobyt má Anička hrazený pojišťovnou, maminka ale musí uhradit stravné pro své synky. A protože se jedná o částku, která je pro ni příliš velká, prosí s mojí podporou o příspěvek prostřednictvím Patrona dětí. Maminka pobírá rodičovský příspěvek, příspěvek na bydlení a přídavky na děti. Otec dětí sice platí výživné, nedá ale ani korunu navíc. Dlouhou dobu ve společné domácnosti navíc nepracoval a neplatil náklady na energie, takže vznikl dluh, který musí maminka splácet. On se na tom odmítá podílet. A tak je vlastně dobře, že se s ním maminka rozhodla rozvést. Snažím se jí pomáhat, ale mé finanční možnosti nejsou neomezené. Proto věřím, že se podaří jí pomoci touto cestou.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,560 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své rodiny

Jsem mladou maminkou tří úžasných dětí – Tobiáška, Sebastiánka a Aničky. Kluci jsou hodně aktivní, mají totiž diagnostikovanou ADHD, takže chvilku neposedí. Oba ale zbožňují svojí mladší sestřičku Aničku, se kterou si vydrží moc hezky hrát.

Anička se narodila s vrozenou vadou srdce a více než rok strávila v nemocnici. Kluci to těžce nesli, protože jsem více času trávila s Aničkou než s nimi doma. Tenkrát ještě s péčí o děti vypomohl manžel, teď už s ním ale počítat nemohu. Přestal se zajímat o mě, o děti, o domácnost, finančně se na ničem nepodílel. Aktuálně jsme proto v rozvodovém řízení.

Nyní tedy bydlím s dětmi sama. Pobírám rodičovský příspěvek, příspěvek na bydlení a přídavky na děti, což dá dohromady cca 7 000 korun plus 6 000 korun výživné. To mi většinou stačí na úhradu toho nejnutnějšího, jako je nájem, energie a potraviny. A teď jsem v situaci, kdy potřebuji pomoci.

Anička kvůli svým potížím se srdcem musí strávit měsíc v lázních a já jedu samozřejmě s ní. Celý pobyt včetně stravného má naštěstí financovaný zdravotní pojišťovnou. Protože ale nemohu Tobiáška se Sebastiánkem nechat doma samotné a nemám nikoho, kdy by mi je pohlídal, pojedou do lázní s námi. Ubytování za ně platit nemusím, jediné, co je potřeba uhradit, je stravné. Jedná se o 7 560 korun, které v tuto chvíli bohužel nemám. Varianta, že bych klukům vařila, možná není, protože náš pokoj v lázních nemá kuchyňku, sporák ani lednici. Proto vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě