Stravné ve školce pro Adámka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné ve školce na školní rok 2020/21

Obrázek daru
Tereza Povolná
Patron příběhu

Tereza Povolná

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Adámkem a jeho prarodiči jsem se setkala v rámci sociálně aktivizační služby, kde působím jako sociální pracovnice. Prarodiče mají v péči svá tři vnoučata, o která nebyli rodiče schopni se řádně postarat, protože byli oba drogově závislí. Prarodiče platí veškeré výdaje ze starobních důchodů a přídavků na děti. Výživné bohužel ani jeden z rodičů neplatí. Finanční rozpočet rodiny je velmi napjatý, rodina se pohybuje na hranici hmotné nouze a bohužel si nemohou dovolit zaplatit Adámkovi stravné ve školce, proto se obrátili s prosbou o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,085 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh malého Adámka, který v životě zažil nelehké chvíle

Adámkovi je pět let, ale už toho zažil víc, než dítě dvakrát nebo třikrát tak staré. Jeho rodiče byli závislí na návykových látkách, což ho trvale poznamenalo. Naštěstí si Adámka a jeho sourozence vzala do péče babička s dědečkem a bydlí u nich dodnes. Adámek už chodí do školky, začleňuje se do běžného života, pomalu si hledá kamarády a stává se jistějším a průraznějším. Prarodiče z něj mají opravdu velkou radost.

Rodina se bohužel nachází ve finanční tísni. Adámkovi rodiče na něj a jeho sourozence nikterak nepřispívají a prarodiče jsou už příliš staří na to, aby chodili do zaměstnání. Snaží se poskytnout dětem všechno potřebné, ale stále jsou věci, které si dovolit nemohou, například zaplacení Adámkova stravného ve školce. To, že ostatní děti mohou chodit na obědy a on ne, vyčleňuje Adámka z kolektivu. Zároveň je důležité, aby měl během dne teplou a kvalitní stravu. Prarodiče se proto rozhodli požádat o příspěvek na stravné Patrona dětí. Budou vděčni za jakoukoliv pomoc. Sami to nezvládnou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě