Stravné ve školce pro aktivního Alexe

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole na školní rok 2019/2020

Obrázek daru
Bc. Klára  Pazderová
Patron příběhu

Bc. Klára Pazderová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Alexovu rodinu znám už rok díky svému povolání sociální pracovnice. Mají toho za sebou hodně. Alex a jeho bráška byli například nějaký čas v dětském domově, jejich maminka ale bojovala jako lvice za to, aby se jí kluci vrátili. To se naštěstí podařilo a všichni už jsou zase spolu. Maminka je však na péči o děti sama. Otec její nejmladší dcerky je ve výkonu trestu a otec chlapců se finančně ani jinak na jejich výchově nepodílí. Maminka se snaží dělat maximum pro to, aby dětem nic nechybělo, její finanční situace je ale hodně špatná. Momentálně si nemůže dovolit uhradit stravné ve školce, proto vás moc prosí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,952 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Alexe, který vyrůstá se dvěma sourozenci a maminkou samoživitelkou

Pětiletý Alex je tvrdohlavý kluk, se kterým je někdy těžké pořízení. Rád běhá venku a hraje fotbal a zlobí se, když ho maminka zavolá na večeři a trvá na tom, že se jde domů. Alex totiž nemá rád, když ho někdo ruší u činností, které ho baví. Navíc má diagnostikované ADHD, takže jen „být v klidu“ je pro něj strašně těžké.

Alex bydlí se svojí maminkou, bráškou Lubošem a malou sestřičkou Moničkou. Moniččin tatínek a současný partner maminky je aktuálně bohužel ve vězení, tatínek Alexe a Luboše o své syny zase vůbec nejeví zájem a neplatí ani výživné. A tak je maminka na děti i domácnost sama. Snaží se přivydělat si na brigádách, s malými dětmi je to však těžké. A tak se občas stane, že na něco nejsou peníze.

Alex už nastoupil do školky, kde se zařadil mezi předškoláky. Předškolní vzdělávání je povinné, problém je však v tom, že maminka nemůže Alexovi zaplatit obědy. Ty jsou ale ve školce také povinné, což maminku staví do nezáviděníhodné pozice. A protože nemá koho jiného požádat o pomoc, rozhodla se na radu svojí sociální pracovnice obrátit na Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě