Stravné ve školce pro Gabrielka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole na 7 měsíců

Obrázek daru
Gabriela  Štěrbová
Patron příběhu

Gabriela Štěrbová

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

S Gabrielkovou rodinou spolupracuji jako aktivizační pracovnice již druhým rokem. Maminka tráví veškerý volný čas se svými dvěma synky, kteří jsou na ni silně fixovaní. A ona žije jen pro ně. Již delší čas se snaží najít si práci, to se jí však nedaří. Při hledání zaměstnání totiž opakovaně naráží na diskriminaci, na problém s tím, že má malé děti a ty budou nemocné. Bohužel byla také sankčně vyloučena z úřadu práce, protože si spletla termín schůzky o jeden den. Nepomohlo ani vysvětlování, že má zapsaný jiný termín než paní úřednice a že se někde musela stát chyba. Maminka je totiž velmi pečlivá, vše si zapisuje a hlídá. Finančně na tom tak není dobře. Nyní by potřebovala pomoc s úhradou stravného ve školce, na které nemá peníze. Zatím obědy a svačinky platil Gabrielkův otec, který se snaží pomáhat. Kvůli své trestní minulosti má ale problém s uplatněním na pracovním trhu, a tak už peníze na placení stravného také nemá. Proto se maminka rozhodla zkusit požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,440 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Gabrielka, který vyrůstá s bráškou a maminkou samoživitelkou

Šestiletý Gabrielek chodí do školky, kde to má moc rád. Je totiž hodně společenský a baví ho hrát si s jinými dětmi. Od září je z něj navíc předškolák, čímž se všude chlubí. Doma si rád hraje se svým starším bráškou, se kterým tvoří nerozlučný tým. Maminka je na ně oba moc pyšná.

Rodina bydlí v malém bytě 2+1, kde je měsíční nájem 11 000 korun, přičemž celkový příjem rodiny je 14 817 korun. Z toho maminka ještě splácí své dluhy z minulosti. Tatínek chlapců sice posílá výživné, i tak je ale maminčina finanční situace zoufalá. Dříve pracovala brigádně jako pomocná síla v kuchyni, teď se jí však nedaří najít si novou práci. Zaměstnavatelé prý mají strach, aby jako samoživitelka nebyla častěji doma s nemocnými dětmi než v práci.

Maminka momentálně řeší situaci, jak uhradit Gabrielkovi stravné ve školce, na které nemá peníze. Rozhodla se proto obrátit na Patrona dětí, kde věříme, že se nám společnými silami potřebná částka na obědy a svačinky podaří vybrat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě