Stravné ve školce pro malého Patrika

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské školce na čtyři měsíce

Obrázek daru
Petra Vrbová
Patron příběhu

Petra Vrbová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Patrikovou rodinou jsem se setkala v rámci své práce aktivizační pracovnice. Rodina bydlí v nestandardním bydlení a je ve finanční tísni. Cílem žádosti je získání příspěvku na svačinky a obědy pro Patrika v mateřské školce, kterou nenavštěvuje z důvodu nedostatku financí na úhradu stravného. Za příspěvky moc děkujeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Patrika, jehož velká rodina je ve finanční tísni

Patrik je pětiletý chlapec, který žije v domě s maminkou, strýcem, bráškou i prarodiči. Ze všeho nejraději se plete dědečkovi při různých pracích a přikládá ruku k dílu, například rád pomáhá se dřevem nebo na zahradě. Dům praská ve švech a je v něm veselo, ale bohužel je v nevyhovujícím stavu.

V domě jsou obyvatelné pouze dvě místnosti, není v něm zapojená voda ani funkční kanalizace. Patrik a jeho rodina musí chodit ven na suchý záchod. Pitnou vodu musí rodina dovážet a pere se ve vodě z potoka. Rodina postupně dům vlastními silami zvelebuje, protože ale většina peněz jde na dům, nezbývá rodině na Patrikovo stravné ve školce.

Patrik se do školky moc těšil, hlavně na kamarády a hry. Ale třebaže jeho maminka šetří, nedokáže Patrikovi svačinky a obědy ve školce zajistit. Doufá, že jednoho dne bude moci poskytnout Patrikovi kvalitnější bydlení a všechno potřebné, ale momentálně nemá peněz nazbyt. Žádá proto o pomoc Patrona dětí a za jakýkoliv příspěvek na Patrikovo stravné upřímně děkuje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě