Stravné ve školce pro milovníka řízků Davídka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné ve školce na 4 měsíce

Obrázek daru
Bc. Michaela Hrušková
Patron příběhu

Bc. Michaela Hrušková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jsem sociální pracovnice a Davídka znám díky jeho mamince, se kterou spolupracuji od roku 2013. Tehdy ještě byla studentkou zdravotní školy a už tenkrát to neměla doma jednoduché. Školu bohužel nedokončila, raději šla pracovat, aby se o sebe postarala. Našla si přítele, se kterým po víc než roce otěhotněla. Ten ji však opustil, takže na všechno zůstala sama. Ona to ale zvládala, role maminky se ujala od počátku velmi hezky. Našla si samostatné bydlení a splatila všechny dluhy z minulosti, a to i za bývalého partnera. Vzhledem k tomu, že se cítila osamělá a chtěla dát synovi také mužský vzor, našla si v listopadu 2016 novou známost. Ani tento vztah však nevydržel. V dubnu 2019 mamince uplynula rodičovská dovolená a skončil rodičovský příspěvek. Jakmile začal Davídek chodit do školky, našla si práci na pozici uklízečky v Charitě. Její mzda je však nízká a zdaleka nestačí na pokrytí všeho nezbytného. Davídkův otec navíc přestal platit výživné, protože zažádal o oddlužení, a bývalý partner jí nedodal podklady nutné pro získání příspěvku na bydlení. Maminka je tak v tuto chvíli bez jakýchkoli dávek a bohužel nemá ani rodinu, která by jí pomohla. Nemůže si proto dovolit uhradit stravné ve školce, což je však nutná podmínka pro to, aby mohl Davídek do školky chodit. Davídka znám od jeho narození. Pamatuji si, když jsem se na něj byla po jeho narození podívat. Jeho maminka ho držela v náručí a dívala se na něj jako na zázrak. Stará se o něj s láskou a snaží se mu zajistit vše potřebné. Je to klidný, spokojený a šikovný chlapeček, který vždycky přijde s nějakým autíčkem či motorkou v ruce a vše mi ukazuje. Nyní začíná i kreslit. A stejně jako každé jiné dítě i on potřebuje spokojenou maminku. Pojďme jí proto společně trošku ulevit a pomozme s úhradou stravného ve školce.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,715 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh svého malého školkáčka Davídka

Tříletý Davídek je můj chlapeček, který miluje Krtečka, sladkosti a řízek s bramborovou kaší, a to přesně v tomto pořadí. Davídka vychovávám sama, jeho tatínek mě opustil v době, kdy jsem byla těhotná. I když to bylo těžké, zvládala jsem se o synka postarat. Později jsem si našla nového partnera a vše se zdálo být v pořádku. Pak ale přišel rozchod a já se ocitla se složité situaci.

Dnes bydlíme s Davídkem v nájemním bytě. Na jaře mi skončila rodičovská dovolená, takže jsem Davídkovi zajistila školku a našla si zaměstnání v Charitě. Můj příjem ze zaměstnání je však malý a nepobírám žádné dávky. Bývalý partner totiž nedodal potřebné podklady pro vyřízení příspěvku na bydlení, takže nám zatím nebyl přidělen. Davídkův otec navíc přestal platit výživné, protože si zažádal o oddlužení, což je poměrně dlouhý proces.

Momentálně musím Davídkovi uhradit stravné ve školce, bohužel na to ale nemám peníze. Paní ředitelka v mateřské škole mi však neskutečně vyšla vstříc a vzhledem k mé situaci mi odpustila platbu školkovného, za což jsem jí moc vděčná. Stravné ale uhradit musím, proto se obracím s žádostí o pomoc na vás.

Pokud se mi nepodaří získat potřebné peníze touto cestou, bude muset Davídek přestat chodit do školky a já nebudu moci pracovat. Ani nechci domyslet, co by to pro nás znamenalo. Proto vám budu vděčná za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě