Stravné ve školce pro milovníka vláčků Danečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v mateřské škole na půl roku

Obrázek daru
Soňa  Kolářová, DiS.
Patron příběhu

Soňa Kolářová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou Danečka spolupracuji v rámci sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi již třetím rokem. Daneček je tříletý chlapec, který žije ve společné domácnosti s maminkou samoživitelkou a dvěma sestrami - patnáctiletou Míšou, která trpí roztroušenou sklerózou, a šestiletou Dominičkou, která navštěvuje mateřskou školu. Daneček v září také nastoupil do školky a stejně jako jeho sestřička Dominička se potýká se zpožděním ve vývoji řečových dovedností. Maminka se o své děti výborně stará. Obdivuji její nasazení a jak vše zvládá. Od začátku naší spolupráce nejvíce bojuje s tíživou finanční situací. Otci dětí například nebyla stanovena výše výživného, protože se dlouhodobě potýká se zdravotními problémy. Finančně je tak na to maminka sama. A protože má v současné době jedno dítě ve škole a dvě ve školce, je pro ni náročné uhradit všem obědy. Proto se rozhodla s mojí podporou požádat o pomoc s platbou stravného ve školce pro Danečka.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,640 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka se dvěma nemocnými dětmi vypráví příběh své rodiny

Tříletý Daneček je veselý kluk, rád maluje a staví kostky. Ze všeho nejraději má ale vláčky, se kterými si vydrží hrát celý den. V září nastoupil do školky, kam ho vodím společně s jeho starší sestřičkou Dominičkou. Zatím chodí do běžné třídy, příští rok bych ale byla ráda, kdyby byl přeřazen do logopedické třídy. Má totiž problémy s řečí a je mu špatně rozumět.

V dubnu lékaři bohužel odhalili, že má Daneček špatně vyvinuté střevo, a tak se nedokáže sám vyprazdňovat a musím mu s tím pomáhat. Zatím bere léky, léčba tohoto problému je však běh na dlouhou trať. Nemocná je ale i má nejstarší dcerka, patnáctiletá Míša. Trpí roztroušenou sklerózou, s čímž se jen těžko smiřuji. Vím, že jim nemohu nijak pomoci, ale kdybych mohla, vzala bych veškerou tíhu nemocí svých dětí na sebe.

Naše rodina se nyní nachází v opravdu těžké životní situaci. Protože mi loni obec přislíbila obecní byt, podala jsem výpověď v předchozím podnájmu a těšila se na stěhování. Nakonec mi však byt přidělen nebyl a já se s dětmi ocitla ze dne na den bez střechy nad hlavou. Naštěstí jsme našli dočasný azyl u mého nejstaršího syna z prvního manželství, který už má svou vlastní rodinu. Po 4 měsících bydlení u něj se mi ale ozvala jedna paní s tím, že se dozvěděla o naší situaci a chtěla by nám nabídnout dočasné bydlení. Její pomoc jsem s vděčností přijala. Dnes u ní s dětmi stále bydlíme a čekáme na přidělení bytu.

Na finanční pomoc od otce dětí se bohužel nemohu spoléhat. O své děti se totiž nezajímá a výživné mu nebylo stanoveno. Jeho zdravotní stav prý není dobrý a žádné peníze mi tak posílat nemusí. Kvůli tomu, že nemáme vlastní bydlení, mi také byly pozastaveny veškeré sociální dávky a zůstal mi pouze rodičovský příspěvek, přídavky na děti a doplatek hmotné nouze. Občas se tak stane, že mi na některé věci nezbývají peníze.

V tuto chvíli bohužel nemohu Danečkovi zaplatit obědy a svačinky ve školce, proto jsem se obrátila na Patrona dětí s žádostí o pomoc. Sama to teď nezvládnu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě