Stravné ve školce pro Standu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné ve školce na 8 měsíců

Obrázek daru
Jana Petrusová
Patron příběhu

Jana Petrusová

pracovnice sociálně aktivizační služby Startér

Komentář patrona

Standa je pětiletý chlapec, který to už od začátku neměl v životě snadné. Maminka ho totiž musela z důvodu složité sociální situace svěřit do péče své matky a následně do Klokánku. Teď už ho má naštěstí zase u sebe. Maminka bydlí se svými třemi dětmi na sociální ubytovně farní charity, dříve s nimi žila nějaký čas v azylovém domě. A právě v té době jsem s ní začala spolupracovat. Standa je šikovný kluk, moc rád kreslí, jezdí na kole a plave. Při našich setkáních mu pomáhám se správnou výslovností, kreslením a rozeznáváním barev. Rád by chodil do školky, jeho maminka ale nemá dostatečné finanční prostředky na zaplacení stravného ve školce. Proto zkouší své štěstí a prosí o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka se třemi dětmi vypráví příběh své rodiny

Pětiletý Standa je velký srandista a prima kluk. Baví ho jízda na kole a užívá si míčové hry. Každý den se mě ptá, kdy už konečně půjde do školky, já mu na to ale nedokážu odpovědět. Jeho docházka totiž závisí na tom, zda budu schopná uhradit obědy a svačinky. A to zatím bohužel nejsem.

Se Standou a jeho dvěma sestřičkami bydlíme na sociální ubytovně. Není to nic moc, ale po našich zkušenostech jsem ráda, že máme střechu nad hlavou a jsme všichni spolu. V loňském roce jsem totiž přišla o bydlení. Aby děti nežily na ulici, umístila jsem je do Klokánku a začala za podpory sociální pracovnice OSPOD hledat nové bydlení. To se mi naštěstí najít podařilo, takže mám od ledna 2019 děti zase u sebe.

Moje finanční situace však není dobrá. Pobírám rodičovský příspěvek na nejmladší dcerku a sociální dávky k tomu, peníze mi ale vystačí jen na pokrytí toho nejdůležitějšího. Na úhradu stravného ve školce mi už nezbývá ani koruna. Proto vás moc prosím o příspěvek. Vaší pomoci si nesmírně vážím.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě