společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Požádejte o pomoc.

+
Moje zóna

Stravné ve škole pro bystrého Matěje

Přispívali jste na

stravné na základní škole

Lenka Bouška
Patron příběhu

Lenka Bouška

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Matěje znám téměř deset let a jeho maminku ještě déle. Naše děti si společně hrály a na hřišti jsme všichni prožily spoustu hezkých chvil. Bydlíme teď na opačných koncích republiky, ale přátelíme se stále a s rodinou prožívám na dálku jejich radosti i starosti. Bohužel jsou teď v těžké situaci, kdy je Matějova maminka na všechno sama a jejich bydlení v malé garsonce momentálně stojí na výsledku soudu o výživném, který se opakovaně odkládá již dva roky. Maminka si ani nemůže dovolit zaplatit Matějovi stravné ve škole, proto se rozhodla obrátit se s žádostí na Patrona dětí. Věřím, že se s vaší pomocí rodině velmi uleví.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,720 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své rodiny, která se ocitla v těžké situaci

Mám dva syny, dvanáctiletého Matěje a tříletého Davida, a jsem na ně úplně sama. Ani Matějův, ani Davidův tatínek se nezapojují do výchovy chlapců a zbytek rodiny také nepomáhá. Jsem s mladším synem na rodičovské dovolené, tudíž ještě nemůžu nastoupit do zaměstnání. Žijeme v sociálním bytě, ve kterém obýváme všichni tři jen jednu místnost, což zejména Matěj těžce nese, protože potřebuje soukromí a klid na učení.

Přesto všechno je Matěj bystrý a veselý kluk. Rád si čte, hraje stolní hry a se vším mi pomáhá. Mladšího brášku opatruje jako oko v hlavě. Samozřejmě ho trápí, že nemá vlastní pokojíček, ale je rozumný a ví, že se s tím nedá nic dělat. Nemohu mu zaplatit ani obědy ve škole.

Matěj dojíždí do školy každý den půl hodiny. Má to tam rád a daří se mu, ale mrzí ho, když všechny děti ve třídě jdou na oběd a on zůstává sám. Věřím, že se naše finanční situace časem zlepší, ale prozatím doufám, že mi Patron dětí pomůže obědy zaplatit. Sama to nezvládnu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě