Stravné ve škole pro bystrého Matěje

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné na základní škole

Obrázek daru
Lenka Bouška
Patron příběhu

Lenka Bouška

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Matěje znám téměř deset let a jeho maminku ještě déle. Naše děti si společně hrály a na hřišti jsme všichni prožily spoustu hezkých chvil. Bydlíme teď na opačných koncích republiky, ale přátelíme se stále a s rodinou prožívám na dálku jejich radosti i starosti. Bohužel jsou teď v těžké situaci, kdy je Matějova maminka na všechno sama a jejich bydlení v malé garsonce momentálně stojí na výsledku soudu o výživném, který se opakovaně odkládá již dva roky. Maminka si ani nemůže dovolit zaplatit Matějovi stravné ve škole, proto se rozhodla obrátit se s žádostí na Patrona dětí. Věřím, že se s vaší pomocí rodině velmi uleví.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,720 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své rodiny, která se ocitla v těžké situaci

Mám dva syny, dvanáctiletého Matěje a tříletého Davida, a jsem na ně úplně sama. Ani Matějův, ani Davidův tatínek se nezapojují do výchovy chlapců a zbytek rodiny také nepomáhá. Jsem s mladším synem na rodičovské dovolené, tudíž ještě nemůžu nastoupit do zaměstnání. Žijeme v sociálním bytě, ve kterém obýváme všichni tři jen jednu místnost, což zejména Matěj těžce nese, protože potřebuje soukromí a klid na učení.

Přesto všechno je Matěj bystrý a veselý kluk. Rád si čte, hraje stolní hry a se vším mi pomáhá. Mladšího brášku opatruje jako oko v hlavě. Samozřejmě ho trápí, že nemá vlastní pokojíček, ale je rozumný a ví, že se s tím nedá nic dělat. Nemohu mu zaplatit ani obědy ve škole.

Matěj dojíždí do školy každý den půl hodiny. Má to tam rád a daří se mu, ale mrzí ho, když všechny děti ve třídě jdou na oběd a on zůstává sám. Věřím, že se naše finanční situace časem zlepší, ale prozatím doufám, že mi Patron dětí pomůže obědy zaplatit. Sama to nezvládnu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě