Stravné ve škole pro malého Matěje

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné duben - červen 2020

Obrázek daru
Renata  Jandová
Patron příběhu

Renata Jandová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Matějem a jeho rodinou jsem se seznámila při výkonu svého povolání sociální pracovnice. Matěj je šikovný a kamarádský kluk, který chodí do první třídy. Rodina patří k sociálně slabším, avšak snaží se vše potřebné dětem zajistit. Příspěvek na obědy pro Matěje a jeho brášku Františka by jim velmi pomohl.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,674 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Matěje a jeho brášků, kteří to nemají v životě lehké

Jsem maminkou tří kluků, sedmiletý Matěj je můj prostřední. Je to hrozně živý chlapeček, chvíli neposedí, jezdí rád na kole, na hřišti s kamarády hraje fotbal a s čím může, pomůže. Nejmenší Josef se chystá do školky a nejstaršímu Františkovi je deset. Třebaže je pro mne a mého manžela obtížné najít zaměstnání, snažíme se poskytnout synům všechno, co potřebují.

Matějův starší bráška František se ale narodil s těžkou svalovou atrofií a musí užívat pravidelně léky, bez kterých by pro něj byla obtížná i chůze. Protože musíme každý měsíc vynakládat velké finanční částky na léky pro Františka, nezbývají nám peníze pro to, co by potřebovaly ostatní děti. Matěj by například potřeboval zaplatit obědy ve škole, ale nemáme na to.

Docházet na obědy domů a poté zpět do školy je pro Matěje náročné. Vím, jak je důležité, aby měl ve škole teplé jídlo, proto jsem se rozhodla, na radu naší sociální pracovnice, podat žádost Patronovi dětí o pomoc a za jakýkoliv příspěvek bude naše rodina moc vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě