Stravné ve škole pro Míšu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné na základní škole do konce školního roku

Obrázek daru
Petra Vrbová
Patron příběhu

Petra Vrbová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Míšinou rodinou jsem se setkala v rámci své práce aktivizační pracovnice. Rodina bydlí v nestandardním bydlení a je ve finanční tísni. Cílem žádosti je získání příspěvku na svačinky a obědy pro Míšu na základní škole, kde musí kvůli častým nemocem opakovat první třídu. Za příspěvky moc děkujeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,188 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Míši, jejíž rodina se nachází v obtížné situaci

Míša je zlatá sedmiletá holčička, která žije v pronajatém domě s celou velkou rodinou. Má svou vlastní kočičku, o kterou se stará a ráda pomáhá mamince s vařením. V domě je veselo a rodina drží při sobě, ale dům je bohužel téměř neobyvatelný.

V domě není zapojená voda ani funkční kanalizace. Míša a její rodina musí chodit ven na suchý záchod. Pitnou vodu musí rodina dovážet a pere se ve vodě z potoka. Ráno trvá dlouho, než se dům vytopí, takže je v něm často zima, a také plíseň. Z toho důvodu trpí malá Míša často chřipkami a angínami a kvůli častým nemocem musí opakovat první třídu, zameškávala totiž příliš mnoho výuky.

Rodina postupně dům vlastními silami zvelebuje, protože ale většina peněz jde na dům, nezbývá rodině na Míšino stravné ve škole. Míša je odhodlaná dokončit ročník co nejlépe a teplé jídlo ve školní jídelně k tomu rozhodně patří. Za jakýkoliv příspěvek na Míšino stravné rodina upřímně děkuje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě