Stravné ve škole pro sportovce Hynečka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné v ZŠ na 7 měsíců, tzn. do konce školního roku

Obrázek daru
Marta Doležalová
Patron příběhu

Marta Doležalová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S rodinou spolupracuji od letošního léta. Situace v rodině je finančně obtížná, protože babička se musí kromě vnuků starat i o další příbuzné, kteří jsou v invalidním důchodu. Babička s námi spolupracuje výborně, velmi se snaží a spolu se svými vnuky dělá pokroky. Příspěvek na obědy pro Hynečka vnímám jako potřebný, protože rodina bydlí od školy daleko, bez přímého spojení autobusem a nemá smysl, aby se jezdil naobědvat domů, a pak se do školy vracel na odpolední program. Díky obědům ve škole bude moci Hyneček chodit na kroužky, doučování a jiné aktivity se svými spolužáky a dožene všechno, co kvůli obtížné rodinné situaci zameškal.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Babička vypráví příběh svého vnuka Hynečka, který to v životě neměl snadné

Hyneček je šikovný, sportovně založený chlapec, který má radost z maličkostí. Život se však s ním a jeho bratrem nemazlil. Jejich maminka je odložila a přestala se o ně zajímat, a aby neskončili v dětském domově, tak jsem si je vzala k sobě.

Situace pro mě není lehká. Peníze v rodině chybí a kromě vnuků se musím starat i svého invalidního tchána a jeho družku. Hyneček do školy dojíždí půl hodiny s jedním přestupem, a protože nemám peníze na to mu zaplatit obědy, tak jede ze školy rovnou domů, čímž propásne odpolední kroužky a doučování. To ho velmi mrzí a mě také.

Rozhodla jsem se proto požádat o pomoc Patrona dětí, abych mohla Hynečkovi zaplatit obědy na zbytek školního roku. Hyneček tak bude moci zůstat ve škole i na odpolední program, který by mu velmi prospěl. Nejenže by si zlepšil známky, ale také by mohl trávit víc času se spolužáky.

P. S. Jméno dítěte bylo v příběhu změněno

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě