Studentce Jitce na dioptrické brýle

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dioptrické brýle

Obrázek daru
Mgr. Tomáš  Rychnovský
Patron příběhu

Mgr. Tomáš Rychnovský

učitel

Komentář patrona

Jitku jsem poznal na základní škole, kam docházela. Na 2. stupni jsem ji učil matematiku a fyziku. Je to talentovaná, milá a poctivě studující slečna, která nyní potřebuje brýle. A protože na ně maminka nemá peníze, obrací se s žádostí o pomoc na Patrona dětí. Jitka si naši pomoc opravdu zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,856 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh krátkozraké Jitky

Sedmnáctiletá Jitka je sympatická slečna, která miluje hru na housle a zpěv. Má ráda pořádek, hodně mi pomáhá s domácností a pro své dva mladší brášky je velkou oporou. Momentálně ji ale trápí špatný zrak. Vyšetření u očního lékaře odhalilo, že špatně vidí do dálky, což ji limituje hlavně ve škole, kde nedohlédne na tabuli.

Domů mi tak přinesla předpis na nové brýle, problém je ale v tom, že já jí brýle nemohu pořídit. Na své děti jsem sama, od konce loňského roku jsem navíc na nemocenské. Otcové dětí sice posílají výživné, to je ale jen malá finanční injekce. S novým školním rokem a následně vstupem do dalšího pololetí jsem dětem platila školní pomůcky, obědy i kroužky, a tak nyní na dioptrické brýle nemám peníze. Proto vás moc prosím o pomoc.

P. S. Jméno dívky bylo v příběh změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě