společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Studentce Kátě na rovnátka

Přispět můžete na

rovnátka (horní i dolní fixní aparát)

Mgr. Jolana  Mütherová
Patron příběhu

Mgr. Jolana Mütherová

učitelka

Komentář patrona

Káťu jsem poznala na základní škole, kde jsem ji učila. Nyní studuje druhým rokem střední školu, obor asistent zubního technika. Je to šikovná a chytrá dívka. Káťa bydlí se třemi sestrami a maminkou samoživitelkou, která dětem nemůže dopřát vše, co potřebují. Káťa sní o rovných zoubcích, pořizovací cena rovnátek je ale pro rodinu příliš vysoká.

Vybráno 300 Kč
Zbývá měsíc
Cílová částka 23,500 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh šikovné studentky Káti

Káťa (17 let) je nejstarší z mých 4 dcer. Od 4 let se věnovala společenskému tanci, kvůli dojíždění na střední školu toho ale musela nechat. Se svými sestrami také navštěvovala výtvarný kroužek, kde se jí moc líbilo. Studium jí však zabírá tolik času, že na koníčky už moc prostoru nemá. Rozhodla se jít studovat na asistenta zubního technika, kde může skvěle využít svůj výtvarný talent.

Podle mě je Káťa chytrá, talentovaná a krásná slečna, i když ona by možná tak úplně nesouhlasila. Dívky v jejím věku si totiž zakládají na svém vzhledu, chtějí se líbit, a Káťu trápí křivé zuby. Rovnátka jsme řešily už před pěti lety, bohužel jsem jí je z finančních důvodů nemohla pořídit. Dnes jsou Kátiny zoubky ještě o něco křivější a rovnátka se tak stávají nutností. Bohužel však stále není v mých finančních možnostech jí je zaplatit.

Káťa se už odmalička snaží vyrovnat s vrozenou vadou očního víčka, se kterou toho moc nenaděláme. Zoubky se ale srovnat dají. Po dlouhém rozvažování jsem se proto rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Odjakživa jsem chtěla velkou rodinu a jsem nesmírně šťastná, že ji mám. Nikdy by mě však nenapadlo, že budu na výchovu 4 dětí sama. Náklady na bydlení, péči o děti i výdaje spojené se školní docházkou a volnočasovými aktivitami uhradit dokážu, na nadstandardní výdaj v podobě rovnátek už ale peníze nemám.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomůcky
Radkovi na invalidní vozík
Zbývá 4 měsíce
Cílová částka 88,592 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Elišce na monitor pro kontrolu dýchání
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 28,544 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Tomovi na naslouchadlo
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 20,000 Kč
Podpořit příběh