Studentovi Tomovi na postel, psací stůl a židli

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s úložným prostorem a matrací, psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Pavla  Kostková
Patron příběhu

Pavla Kostková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Tomáše jsem poznala během jeho návštěvy v naší organizaci, kde působím na pozici sociální pracovnice. Přišel s maminkou, která řešila problémy týkající se bydlení, a požádali nás o pomoc s vyhledáním nového domova. Jsme v neustálém kontaktu, protože se kromě bydlení zaměřujeme také na získávání finančních prostředků potřebných pro Tomovo budoucí studium na střední umělecké škole. Tomáš je velmi nadaný kluk a moc rád maluje. Malování je něčím, čemu se chce v budoucnu věnovat, je to pro něj také určitá forma terapie. Momentálně bydlí s maminkou v azylovém zařízení, díky pomoci naší organizace jim však byl přidělen sociální byt, do kterého se budou v únoru stěhovat. Maminka ale pobírá jen invalidní důchod, který stěží pokryje náklady na stěhování. Byt je zatím nevybavený, takže Tomáš ve svém novém pokoji nebude mít postel, stůl ani židli. A protože je dobrý spánek a prostor pro studium pro budoucího středoškoláka opravdu důležitý, prosí vás maminka o pomoc s pořízením potřebného nábytku do jeho pokoje.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,217 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh nadaného umělce Tomáše

Tomáš (15 let) je umělec tělem i duší. Miluje malování, uměleckou i kreativní činnost, má rád dobré jídlo a baví ho sci-fi. Rád by studoval na střední umělecké škole a dělá všechno pro to, aby se mu to podařilo.

Tomáš bydlí se svojí maminkou v azylovém domě, zanedlouho se však budou stěhovat do sociálního bytu. Maminka, která je v invalidním důchodu, ale nemá peníze na to, aby byt vybavila potřebným nábytkem. Proto se rozhodla požádat prostřednictvím Patrona dětí o pomoc s pořízením postele, psacího stolu a židle do Tomášova nového pokoje.

Tomáš i jeho maminka se konečně postavili na vlastní nohy a jsou na startu něčeho nového. Pojďme jim v tomto začátku pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě