Svačinky a obědy ve školce pro Michalku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné ve školce na 7 měsíců

Obrázek daru
Veronika  Poulová
Patron příběhu

Veronika Poulová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Michalkou, její maminkou a třemi staršími sourozenci spolupracuji jako sociální pracovnice sociálně aktivizačních služeb již dva roky. Michalka je šikovné a roztomilé děvče, které se rádo učí novým věcem. Proto ji to moc baví ve školce, kde se toho spoustu naučí. Její maminka nyní začala pracovat, ale jen na zkrácený úvazek, aby se zvládla postarat o děti. Často spolu řešíme nedostatek financí v rodině, proto by jí moc pomohlo, kdyby se podařilo prostřednictvím Patrona dětí vybrat částku potřebnou na úhradu stravného ve školce do konce školního roku. Měla by díky tomu jistotu, že může každé ráno doprovodit Michalku do školky a sama jít do práce. Pomozme.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,084 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své rodiny, která se nachází ve finanční tísni

Jsem maminkou čtyř báječných dětí – dvou holek a dvou kluků. Společně bydlíme v pronajatém obecním bytě, který už považujeme za náš domov. Dlouho jsme totiž žádný neměli.

Léta jsem žila s prvním manželem, se kterým mám dvě starší děti. Soužití bylo vše možné, jen ne harmonické. Nakonec jsem od něj z důvodu domácího násilí musela s dětmi odejít. Na nějaký čas jsme našli azyl v resocializačním centru pro matky s dětmi, kde jsme zůstali půl roku. Dělala jsem ale všechno pro to, abych dětem i sobě našla pořádné zázemí, což se mi naštěstí podařilo. Pak jsem potkala svého druhého manžela a postupně se nám narodili další dvě děti, happyend se ale nekonal. Aktuálně se totiž rozvádím.

Snažím se dětem zajistit vše potřebné, pravidelně platit nájem a k tomu splácet dluhy. Pracuji ale jen na poloviční úvazek, jen tak se totiž odpoledne mohu postarat o děti. Teď však stojím před velkým problémem. Abych mohla chodit do práce, je nezbytné, aby byla moje nejmladší dcerka, tříletá Michalka, ve školce. Protože jí však v tuto chvíli nemohu uhradit obědy ani svačinky, je její docházka do školky v ohrožení. Proto vás moc prosím o pomoc. V tuhle chvíli to sama nezvládnu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě