Sympaťákovi Lukymu na motomed

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

motomed; dar zajišťuje InvaTrade

Obrázek daru
Josef  Mlejnek
Patron příběhu

Josef Mlejnek

sociální pracovník

Komentář patrona

Lukášek od narození trpí kvadruspastickou dětskou obrnou. Žije obklopen milující rodinou, která se mu snaží dávat veškerou možnou podporu. Lukášek pravidelně dochází cvičit do rehabilitačního centra. K posílení ochablých svalů a vyrovnání koordinace obou nohou by Lukymu významně pomohl motomed, na kterém by mohl cvičit i doma. Pro rodiče je to ale ohromný výdaj, proto se obrátili o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 47,238 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Lukáš by se rád postavil na vlastní nohy

Lukášek se narodil ve 29. týdnu těhotenství. Po týdnu u něj došlo ke krvácení do mozku a nedostatek kyslíku ovlivnil jeho další život. Lukáš má dětskou kvadruspastickou mozkovou obrnu. Cesta životem s tímto postižením je velmi “trnitá". Luky má ale báječnou rodinu, ve které nachází spoustu podpory a lásky. Rodičům s péčí o Lukáše hodně pomáhá i starší bratr Jirka. Všichni se shodují, že jejich život je velmi výjimečný! Říká se, že osud naloží člověku tolik, kolik unese, a tak se doma všichni snaží držet v kondici, aby svůj úkol zvládli. S Lukáškem cvičí, masírují ho, jezdí s ním do lázní.

Odhodlání Lukášova rodina opravdu má. Starosti jim dělají jen peníze, kterých je na speciální péči a zdravotní pomůcky potřeba spousta. Rádi by Lukymu koupili motomed, na němž by mohl zpevňovat svaly a stabilizovat své pohyby.

Lukášův sen je jasný. Postavit se na vlastní nohy a udělat první krok. Pomůžeme Lukáškovi?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě