Tablet pomáhá Matymu komunikovat s okolím

Obrázek příběhu
Přispět můžete na

iPad a pouzdro

Obrázek daru
Ivana Jelínková
Patron příběhu

Ivana Jelínková

pracovnice ve školství

Komentář patrona

Matýska učím po celou dobu jeho školní docházky. Je to příjemný kluk, který si ale nenechá nic diktovat a dokáže si prosadit svou, což je pro děti s Downovým syndromem typické.

Jelikož nemluví a jenom sem tam použije izolovaná slova, tak mu při komunikaci pomáhají piktogramy, obrázky a hlavně tablet. Díky němu a vhodným programům ke komunikaci je samostatnější. Všichni víme, jak v dnešní době děti reagují na mobily, tablety a počítače. I když má Matýsek hodně handicapů, tak se od zdravých dětí touto zálibou neliší.

Nejednou nás ve škole překvapil jak rychle se v programech orientuje. Ve škole ho používá hlavně ke komunikaci a k výuce (barvy, tvary, velikost tvarů, zvuky zvířat, fotografie rodiny, práce s fotografiemi spolužáků....), ale v domácím prostředí kromě komunikace by ho určitě využil také na sledování pohádek, písniček. Jelikož někdy umí být hodně umíněný, tak by určitě tablet pomohl rodině k větší domácí pohodě a Matýskovi ke změně chování v afektu.

Chybí 11,880 Kč
Zbývá 9 dní
Cílová částka 12,280 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z darované částky.


Přeji si podporovat zdravotní příběhy pravidelně

Chci podporovat zdravotní příběhy
Sdílet příběh:

Maty trpí Downovým syndromem, mentální retardací a poruchou štítné žlázy

Dobrý den,

jsme čtyřčlenná rodina. Otec pracuje na částečný úvazek jako IT technik, zatímco ja se starám o našeho postiženého syna Matyáše. Máme dvě děti: patnáctiletého Ondřeje a Matyáše, který trpí Downovým syndromem.

Matyášek má Downův syndrom s těžkou mentální retardací, nosí brýle a léčí se se štítnou žlázou. Má také vpáčené kotníky, což mu způsobuje další obtíže. Péče o něj je náročná, ale nejvíce se uklidní na výletě v autě nebo při používání tabletu, který už však dosluhuje. Matyášek miluje Mickeyho klubík, motorky a pohled na moře, na což se dokáže dívat stále dokola.

V jeho osobním rozvoji má Matyášek rád sportovní hry, používání tabletu a výlety. Tyto aktivity mu pomáhají k uvolnění a radosti, které jsou pro něj velmi důležité.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě