Tablet pro komunikaci a vzdělávání autisty Davídka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dotykový tablet se speciálními aplikacemi pro autistické děti; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Veronika Budíková
Patron příběhu

Mgr. Veronika Budíková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

V rodině Davídka působím téměř rok jako poradce rané péče Společnosti pro ranou péči, z.s. U Davídka byla po screeningovém testu v 18 měsících diagnostikována porucha autistického spektra. Rodina se aktivně účastní konzultací, rodiče se doptávají, jak více mohou podpořit socializaci a rozvoj Davídka. Častým tématem jsou také otázky k porozumění specifik chování Davídka a podpory rozvoje komunikačního kanálu, neboť Davídek doposud verbálně se svým okolím nekomunikuje. Davídek žije se svými rodiči a mladším ročním bráškou Tomem. Maminka je na rodičovské dovolené, většinu potřeb a finančních závazků rodiny tak zajišťuje tatínek. Usnadnění komunikace s Davídkem i jeho vzdělávání by napomohlo používání tabletu s komunikačními aplikacemi vyvinutými pro autistické děti. Rodina nákup samostatně nezvládne, proto prosí o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví o svém autistickém Davídkovi

Jsem maminka dvou synů, tříletého Davídka a ročního Toma. Žijeme s manželem a dětmi na vesnici. Davídkovi se, vzhledem k diagnostikované poruše autistického spektra, maximálně věnujeme. Davídek nemluví a nemluvil nikdy, i když je na něm vidět, že se snaží.

Co má Davídek rád a při čem je spokojený a uvolněný? Má moc rád pohádky, rád tráví čas na dětském hřišti s prolézačkami a klouzačkami. Nevyhledává však děti, ani hru s nimi. S námi se rád mazlí a přímo miluje lochtání. Jindy ho ale bez příčiny něco rozladí, a protože nám nedokáže říci, co je za problém, nerozumíme jeho potřebám. Musíme být tedy opatrní a předvídat podle zkušeností, co zvládne a co ne.

Davídek vyzkoušel tablet s aplikacemi, které jsou přímo vyvinuté pro autistické děti. Pomáhají jim komunikovat s okolím a vzniká tedy méně nedorozumění. Protože jsem na mateřské dovolené s mladším Tomáškem, nemůžeme si z rodinného rozpočtu dovolit tablet pořídit. Pro Davídkův rozvoj i komunikování je to však zázračný pomocník. Poprosili jsme o laskavou pomoc nadační projekt Patron dětí. Za jakoukoliv pomoc budeme moc vděční.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě