Tábor "Letní herecká škola" pro nadšence Míšu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tábor "Letní herecká škola"; dar zajišťuje Letní Herecká Škola

Obrázek daru
BcA. Sofie  Sticzayová
Patron příběhu

BcA. Sofie Sticzayová

učitelka ZUŠ

Komentář patrona

Michal je žákem dramatického kroužku, který vedu v ZUŠ. Vyrůstá s maminkou a mladší sestřičkou, která je hluchá. Maminka je samoživitelka a momentálně má velké výdaje týkající se jejích a dceřiných zdravotních problémů. Míša má možnost zúčastnit se v době letních prázdnin tábora „Letní herecká škola“, pro maminku je to však výdaj nad její rozpočet. Moc bych to ale Michalovi přála! Tábor podpoří jeho nadání a zájem a také ho přiblíží jeho velkému snu - stát se scénaristou, spisovatelem nebo hercem.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

O Míšovi, který se chce stát hercem, scénaristou nebo spisovatelem

Jsme rodina. Já a mé dvě děti Míša (10) a Klárka (3). Do Prahy jsme se přestěhovali před dvěma lety za prací, novým životem, blíže k lepší nemocnici. Klárka je totiž sluchově postižená, patrně v důsledku mého komplikovaného těhotenství, a v blízké době ji čeká operace ušního implantátu. Jinak je to živá hodná holčička, která miluje svou mateřskou školku. Michal je správný kluk se spoustou zájmů. Navštěvuje základní uměleckou školu a jeho velkým snem je dostat se na Střední filmovou školu v Písku. Zajímá se o dějiny českého filmu, herectví, divadlo, scénaristiku a psaní. Má můj obdiv za svůj přístup ke škole i k cílům, které si již v tomto věku umí stanovit a s chutí za nimi jít.

Občas je pro mě složité zvládat výchovu a zajištění našich potřeb, ale pracuji a pracuji, aby dětem nic nechybělo. Některé výdaje jsou však i tak nad můj rozpočet. Výživné na děti dostávám minimální, a pravidelně až od doby, co otec dostal podmínku za neplacení výživného. Šetřím na ušní implantát pro Klárku, protože pojišťovna hradí jen půlku částky. A přesto s radostí říkám, že jsme prima rodina – já a mé hodné děti, které mi dělají ohromnou radost.

Ráda bych Míšovi splnila jeho velký sen, jet na tábor „Letní herecká škola“. Vím, že kdyby nejel, byl by moc zklamaný. Nikdy netoužil po drahých hračkách, všechny svoje našetřené penízky z různých drobných natáčecích akcí a kapesného dává zase jen do knih, kurzů apod. Já vím, nezdá se vám, že mluvím o desetiletém klukovi, ale je to tak. Je prostě jiný než jeho vrstevníci. Na Letní hereckou školu chce jet nejenom kvůli zábavě a protože má prázdniny, ale ví, že bude blízko tomu, co ho tak baví - filmové a divadelní tvorbě a obdivovaným profesionálům. Asi nejlépe Míšu přiblížím, když napíšu, jak ho vidí paní učitelka z dramatického kroužku: „Michal patří mezi mé nejnadšenější žáky. Do ZUŠ vždy chodí s dobrou náladou a plný energie, s nadšením se zapojuje do každé aktivity a vždy srší novými nápady. Už delší dobu má jasný cíl - stát se scénáristou, spisovatelem nebo hercem. Během půl roku přinesl dva vydařené scénáře, na kterých doma samostatně pracoval…“

Je radost vidět své dítě tak šťastné v tom, co pro sebe objevil. Za jakoukoliv pomoc budu moc vděčná a Míša se bude štěstím vznášet na obláčku :D

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě