Tadeáškovi na léčebnou terapii BabyKosmík

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

terapii BabyKosmík 4T na Neurorehabilitační klinice AXON

Obrázek daru
Ing. Jana  Kechnerová
Patron příběhu

Ing. Jana Kechnerová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Malého Tadeáška a jeho rodinu znám jako rodinná přítelkyně. Rodinu často navštěvuji a postupně jsem si k nim vytvořila velmi blízký, přátelský vztah. O to více mě jejich současná situace zasáhla a moc ráda bych jim pomohla k tomu, aby mohli zase žít šťastný a plnohodnotný život. Tadeášek bydlí s rodiči v samostatném bytě v rodinném domě. Žijí na malé vesnici, takže pokud se chtějí někam dostat, musí jet autem. A to je finančně náročné, protože Tadeášek musí jezdit k lékařům velmi často. Tadeášek by měl také postoupit speciální rehabilitační program, jehož financování je ale nad finanční možnosti rodiny. Rodinu ještě čeká dlouhá cesta a hodně práce, ale Tadeášek je bojovník s neskutečnou touhou žít. Pojďme ho v tom boji podpořit.

Společně jsme vybrali
celou částku 137,445 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Tadeáška, který od narození bojuje s dětskou mozkovou obrnou a mikrocefalií

Tadeášek se narodil na konci roku 2017. Na svět přišel o měsíc dřív, a i když byl maličký a drobný, lékaři nás ujišťovali, že je to zdravé miminko. Druhý den, když se na něj přijel podívat tatínek s babičkou a dědou, už měl ale na pusince kyslíkovou masku. Tadeášek se totiž začal v noci dusit, což podle nás, jeho rodičů, všechno odstartovalo.

Tadeášek nám rostl hodně pomalu. Jeho reakce na okolní svět a zejména jeho motorické dovednosti neodpovídaly reakcím jeho vrstevníků. Podstoupil proto vyšetření, které odhalilo dětskou mozkovou obrnu s postižením všech končetin. Diagnostikována mu byla i mikrocefalie. Jedná se o vývojovou poruchu, která se projevuje zakrněním nebo předčasně ukončeným růstem mozku. Tadeášek má také nedovyvinutý čelní lalok, což způsobuje opožděnost ve vývoji.

Po vyřčení diagnózy, kontrolních vyšetřeních a po konzultacích s několika neurology se náš svět zúžil na to, co všechno můžeme pro Tadeáška udělat a jak moc mu můžeme pomoci. Nejprve jsme s ním začali intenzivně cvičit Vojtovu metodu, v čemž stále pokračujeme, jednou týdně také dojíždíme na hipoterapii. Teď bychom si moc přáli, aby mohl Tadeášek podstoupit léčebný program BabyKosmík na klinice AXON. A to je také důvod, proč vám vyprávíme jeho příběh. Terapie na celý rok totiž stojí více než 100 000 korun, které bohužel nemáme.

Já jsem na mateřské dovolené, naše rodina je tak závislá na příjmu tatínka. Bydlíme v samostatném bytě v rodinném domě, ve druhém bytě potom bydlí Tadeáškovi prarodiče. Ti nám hodně pomáhají, ale i oni mají velmi omezené finanční možnosti. Navíc bydlíme na vesnici, takže k lékařům a na hiporehabilitace jezdíme autem. A to se také dost prodraží.

Tadeášek má vlivem DMO ztuhlé a stažené končetiny, nesedí, neumí se přetočit ze zad na bříško (ani naopak), nedokáže nic uchopit do ruky, neudrží hlavičku. Pohyby končetin má křečovité a nekoordinované. Jediná možná léčba spočívá v intenzivní rehabilitaci a fyzioterapii, která by stimulovala jeho nervovou soustavu a napomohla jeho mladému mozku přemostit poškozená místa a najít nová nervová spojení. A nejdůležitější je to právě teď, kdy je Tadeáškův mozek nejplastičtější. Pojišťovny na tyto terapie bohužel nic nepřispívají, proto se na vás obracíme s prosbou o finanční výpomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě