Taneční kroužek a školka v přírodě pro Květku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

taneční kroužek a školku v přírodě

Obrázek daru
Alena  Kuňáková
Patron příběhu

Alena Kuňáková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Květku znám už od jejího narození, protože se dlouhá léta přátelím s jejími praprarodiči. Je obdivuhodné, jak se i přes svůj věk a zdravotní obtíže dokáží o Květku postarat. Květka je hyperaktivní děvče, je hodně neposedná, proto by měla navštěvovat kroužek, kde svoji energii pořádně využije. Moc ji baví tanec, pořád někde poskakuje a točí se, takže taneční kroužek by byl ideální volbou. Květka také sní o tom, že pojede s kamarády na školku v přírodě. Ani na jedno však v rodinném rozpočtu nejsou peníze. Pojďme jim proto společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,020 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Květky, která vyrůstá u svých praprarodičů pěstounů

Když se Květka narodila, bylo její mamince 17 let. Prvních 6 měsíců se o své dítě s pomocí partnera starala, pak se ale rozhodla nechat Květku u svých prarodičů. Dnes rodiče o svou dceru nejeví sebemenší zájem. Veškerá péče o ni tak leží na bedrech prababičky a pradědy.

Dnes už je z Květky šestiletá šikovná rozumbrada, která je ráda ve školce. Tam ji praděda pravidelně vozí autem. Květka odmalička trpí vadou řeči, takže chodí do logopedické školky, kde je moc spokojená. Je pohybově nadaná a chvilku neposedí. Ráda by chodila do tanečního kroužku, praprarodiče jí však kroužek zaplatit nemohou. Květčina třída se také chystá na školu v přírodě a je jisté, že bez pomoci Květka nikam nepojede.

Prababička a praděda jsou už ve starobním důchodu, praděda je navíc nemocný. Obden jezdí na dialyzační a onkologické středisko, ale dělá všechno proto, aby to Květka nijak negativně nepocítila. Ta má totiž dost starostí s tím, jak se jí děti neustále vyptávají, proč ji do školky nevodí její rodiče.

Jak Květka roste, zvyšují se i náklady na péči o ni. V tuto chvíli nemají prababička s pradědou dost peněz na to, aby jí uhradili jakýkoli kroužek a školku v přírodě. Praděda se tak obrátil na Patrona dětí a věří, že pomůžeme. Má pravdu?

P. S. Jméno dítěte bylo v příběhu změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě